Dunaj Vltava

Dobroty z Evropského regionu Dunaj-Vltava na veletrhu AB HOF-Messe ve Wieselburgu

Dobroty z Evropského regionu Dunaj-Vltava na veletrhu AB HOF-Messe ve Wieselburgu

Dobroty z Evropského regionu Dunaj-Vltava na veletrhu AB HOF-Messe ve Wieselburgu

(St. Pölten, 3. března 2018) Rozsáhlá zóna s pochoutkami se i letos postará o kulinářské zážitky na veletrhu AB HOF Messe ve Wieselburgu, speciální výstavě přímého prodeje zemědělských produktů v Rakousku.

Jsou to právě zemědělské podniky z Most- a Waldviertelu, dílčích území Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV), které nabízejí pestrou paletu chutných výrobků. Body sbírají především, co se týče regionálního zaměření, povědomí o kvalitě a trvalé udržitelnosti.

Vědomé využívání potravin z regionu přispívá nejen k ochraně klimatu, ale posiluje také místní hospodářství a zajišťuje pracovní místa. A právě tento aspekt souvisí s letošním zaměřením Evropského regionu Dunaj-Vltava, které zní „ERDV jako aktivní a soudržný region". Jenom tehdy, když existuje perspektiva zajištění potravin přímo v regionu, lze zamezit odchodu lidí z venkova. Pečlivé obdělávání půdy a s tím související ochrana biodiverzity přispívají k zatraktivnění společného prostoru pro život.

Kulinářské putování regionem

Velkou odezvu měla u návštěvníků veletrhu především kuchařka „Vaříme dobře". Představuje kulinářské speciality tří zemí a sedmi regionů celého území Evropského regionu Dunaj-Vltava. Dva zástupci českého národního týmu kuchařů a cukrářů se nechali na své cestě jednotlivými regiony inspirovat a připravili za pomoci pečlivě vybraných surovin celkem čtrnáct chutných pokrmů. Ke každému regionu vzniklo vlastní kuchařské video, které prostřednictvím informací o regionálních producentech přibližuje daný region a jeho tradice. Kuchařka je jednou z vizitek Evropského regionu a úspěšným příkladem přeshraniční spolupráce.

I v naší spolkové zemi se snažíme prostřednictvím kulinářské iniciativy „Tak chutná Dolní Rakousko" už dlouhá léta upozornit na rozmanitost a mimořádnou kvalitu regionálních, sezónních potravin. Díky tomu mohou lidé v jednotlivých dílčích regionech svým uvědomělým nákupem regionálních potravin přispět významně k ochraně klimatu, podpořit lokální hospodářství a zajistit pracovní místa v regionu.

Kuchařská videa sedmi partnerských regionů najdete na stránce www.wirkochengut.eu.
Bližší informace o iniciativě „Tak chutná Dolní Rakousko" najdete na stránce www.soschmecktnoe.at.

Zdroj: Energie- und Umweltagentur Niederösterreich

 

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Veletrh Pasovské jaro 2018 otevírá své brány
  • Hodiny2 / Únor / 2018
Inovativní hospodářský prostor ERDV – specializované odbornosti
  • Hodiny30 / Leden / 2018
Více článků