Dunaj Vltava

ERDV podpořil 15. ročník mezinárodního setkání mládeže

ERDV podpořil 15. ročník mezinárodního setkání mládeže

ERDV podpořil 15. ročník mezinárodního setkání mládeže

Ve dnech 10. – 18. listopadu 2017 se v Jihlavě uskutečnil 15. ročník mezinárodního setkání mládeže. Šest desítek mladých hudebníků z 9 zemí Evropy završilo svůj pobyt na Vysočině Mírovým koncertem.

Na koncertu zazněla díla Ludwiga van Beethovena Overture Coriolan a vysočinského rodáka Pavla Vranického Velká charakteristická symfonie za mír s Francouzskou republikou. Neodmyslitelnou součástí koncertu jsou tradičně také mírová poselství z úst politiků a samotných účastníků mezinárodního setkání.

Termín Mírového koncertu, který byl výsledkem týdenní spolupráce mladých hudebníků a dirigenta Marka Štilce, byl zvolen s ohledem na ideovou linii mezinárodního setkání. 17. listopad má v historii České republiky a jejího boje za svá práva a svobodu obrovský význam.

„V dnešní hektické době je nutné připomínat si důležité milníky naší historie a podporovat takové hodnoty jako je sounáležitost, porozumění a smíření. "Proto jsem velice rád, že se mohl Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava podílet na realizaci mezinárodního setkání mládeže na Vysočině", uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování, člen Prezidia ERDV.

Mezinárodní setkání mládeže (Internationale Jugendbegegnung), se poprvé uskutečnilo v německém městě Neumarkt in der Oberpfalz v roce 2001. Hlavním cílem setkání byl a je rozvoj porozumění mezi obyvateli bývalého západního a východního bloku Evropy po druhé světové válce. Základem setkání je hudba, která je spojujícím článkem a společným jazykem. Hlavním smyslem týdenního setkání je společně nazkoušet předem vybrané skladby vážné hudby a připravit se na závěrečný koncert, který je vyvrcholením celého týdenního setkání.

Mezinárodní setkání mládeže se od roku 2003 koná vždy jeden rok v Neumarktu a jeden rok v některé ze zemí bývalého východního bloku, ve městě, které přijme úlohu hostitelského města. Letos byla hostitelem Jihlava, která ve spolupráci s Krajem Vysočina a Evropským regionem připravila mladým hudebníkům a jejich doprovodu zajímavý doprovodný program.

 

Zdroj: www.jihlava.cz

 

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Kraj Vysočina přebírá předsednictví v ERDV
  • Hodiny18 / Leden / 2018
Hledáme asistentku/asistenta pro kancelář
  • Hodiny4 / Leden / 2018
Více článků