Dunaj Vltava

ERDV součástí Dne s Krajem Vysočina

ERDV součástí Dne s Krajem Vysočina

ERDV součástí Dne s Krajem Vysočina

8. září proběhl na jihlavském náměstí Den s Krajem Vysočina, který byl letos věnován oslavě zemědělství. Kromě přehlídky středních odborných škol, byli k prezentaci přizváni také podnikatelé v zemědělství, gastronomii a lesnictví a velký prostor byl věnován také environmentálním aktivitám a ochraně přírody. Na akci, která byla určena pro širokou veřejnost, se představil také Evropský region Dunaj-Vltava, který nejvíce zaujal kuchařkou „Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava – Vaříme dobře“.

Pro návštěvníky z mateřských a základních škol byl připraven vzdělávací program zaměřený na lesní, zemědělskou a rybářskou tematiku a také na oblast třídění a zpracování odpadů. Budoucí středoškoláci mířily k improvizovanému parkovišti krajské flotily vozů značky Kaipan, sestavených studenty krajských středních technických škol v rámci v ČR ojedinělému projektu „Postav si své auto", který je financován krajem a místními firmami. Prezentovaly se však další technické střední školy, které lákaly ke studiu tradičních i nových studijních oborů.

Na jihlavském náměstí se dále představili chovatelé drobného domácího zvířectva, Záchranná stanice živočichů Pavlov a vysočinští včelaři. Třešničkou na dortu letošního ročníku však byl gastrostan, kde mohla veřejnost za cenu surovin ochutnat výsledky práce studentů krajských středních gastronomických škol, ale i regionálně vyhlášených firem a restaurací. A bylo z čeho vybírat – tradiční horácké koláče, dýňové pochoutky, závitky, rybí kuchyně, čerstvě pražená káva, palačinky s desítkami příchutí nebo bramborové speciality.

Hlavní pódiový program nabídl podívanou pro všechny věkové skupiny. Největší sledovanost měla gastro-show s veřejnou ochutnávkou, se kterou byla spojena soutěž o kuchařku „Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava – vaříme dobře".

V rámci všeobecné prezentace Evropského regionu Dunaj-Vltava byl největší zájem o zmiňovanou kuchařku, ale také o novou cyklobrožuru „28 nejhezčích výletů na kole po ERDV" a brožuru vysokých škol v ERDV.

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Prezidium Evropského regionu jednalo v Dingolfingu
  • Hodiny22 / Leden / 2018
Kraj Vysočina přebírá předsednictví v ERDV
  • Hodiny18 / Leden / 2018
Více článků