Dunaj Vltava

Kolokvium Lehké konstrukce překonává hranice zemí, technologií a oborů

Kolokvium Lehké konstrukce překonává hranice zemí, technologií a oborů

Kolokvium Lehké konstrukce překonává hranice zemí, technologií a oborů

Kolem 200 návštěvníků z Evropského regionu Dunaj-Vltava se účastnilo 8. kolokvia, věnovaného lehkým konstrukcím, které se konalo ve dnech 8. a 9. března 2017 na Vysoké škole Landshut. Akce, kterou každé dva roky pořádá Klastr lehkých konstrukcí při Vysoké škole Landshut a která je již tradičně setkáním zástupců branže, letos poprvé proběhla

v kooperaci s Evropským regionem Dunaj-Vltava, a to pod názvem „Lehké konstrukce bez hranic".

Lehké konstrukce, tedy konstrukční filozofie, jejímž cílem je maximální snížení hmotnosti při současném zachování nebo zlepšení vlastností materiálu, nabízí především v oblasti spolupráce mezi Bavorskem a Rakouskem slibné přístupy. Prezident vysoké školy prof. Dr. Karl Stoffel při zahájení kolokvia zdůraznil, že setkání ve znamení přeshraniční práce odporuje aktuálním kritickým diskusím v EU. Stoffel oznámil, že se má práce v oblasti lehkých konstrukcí v blízké budoucnosti odrazit ve společném a doposud v pohraničním regionu jedinečném německo-rakouském výzkumném a vědeckém centru. Rakouský konzul Dr. Michael Scherz ve své zdravici poukázal na význam Bavorska jako nejdůležitějšího rakouského obchodního partnera.

Renomovaní referenti z oblasti vědy a hospodářství po dva dny osvětlovali ve více než 40 odborných přednáškách lehké konstrukce v různých zemích, technologiích a oborech. Publikaci s vypracovanými odbornými příspěvky referentů zafinancoval Evropský region Dunaj-Vltava z prostředků Bavorského státního ministerstva financí, pro zemský rozvoj a domovinu.

Odborná výstava, která akci doprovázela, nabídla rozmanité ukázky všeho druhu: Hosté se tak tak mohli ohmatem přesvědčit o vlastnostech ultralehkého materiálu aerogelu. V areálu mohli dále obdivovat nákladní vůz akciové společnosti MAN Truck & Bus AG, při jehož konstrukci byly užity lehké technologie a nahlédnout do oboru letectví a astronautiky.

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

POZVÁNKA: „Setkání vědy a hospodářství“ na téma digitální zdravotnické technologie
  • Hodiny14 / Září / 2017
Otevřena Česko-bavorská výzva na podporu přeshraniční spolupráce v oblasti vědy a výzkumu
  • Hodiny12 / Červenec / 2017
Více článků