Dunaj Vltava

Místo pro zdraví: Evropský region Dunaj-Vltava

Místo pro zdraví: Evropský region Dunaj-Vltava

Místo pro zdraví: Evropský region Dunaj-Vltava

Nová brožura prozrazuje zajímavosti o top tématu venkovského prostoru

Demografický vývoj, nedostatek pečovatelského personálu, odchod lékařů z venkova do měst – to jsou skutečnosti, která významnou měrou ovlivňují venkovský prostor. Zdravotnictví budoucnosti se těmto a dalším tématům věnuje. Pro partnery Evropského regionu Dunaj-Vltava je nasnadě, že výzvám čelí společně. Nová brožura znalostní platformy „Výzkum & inovace“ ukazuje, jak velký potenciál se skrývá v přeshraničních kooperacích, jejichž členské regiony vystupují jako jeden region zdraví.

 

Sedm regionů v ní prezentuje inovativní řešení, vynikající vzdělávací a studijní nabídky pečovatelských oborů, excelentní kompetence v oblasti lékařského výzkumu, aktivní zdravotní turistiku a příkladné projekty přeshraniční péče o pacienty – z celkového pohledu se tak jedná o společné atraktivní místo pro zdraví: Evropský region Dunaj-Vltava.

 

Ke stažení je verze PDF k dispozici.

 

Českou a německou verzi tištěné brožury si můžete bezplatně objednat u manažerky znalostní platformy „Výzkum & inovace“: Eva Birner, eva.birner@bezirk-oberpfalz.de , 0049 941 9100 1701

 

Soubory ke stažení

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Hravě s němčinou v Plzeňském kraji
  • Hodiny2 / Říjen / 2017
25. C.A.R.M.E.N.-Sympozium „Watty, teplo, materiály – chytré a čisté“
  • Hodiny19 / Květen / 2017
Více článků