Dunaj Vltava

„Setkání vědy a hospodářství“ na téma Digital Medtech, 30.11.2017

„Setkání vědy a hospodářství“ na téma Digital Medtech, 30.11.2017

„Setkání vědy a hospodářství“ na téma Digital Medtech, 30.11.2017

„Setkání vědy a hospodářství“ na témata zdravotnické technologie – tak znělo heslo odpolední části odborné konference „Digital Medtech“, kterou společně organizovaly Evropský region Dunaj Vltava a hornorakouské klastry zdravotnické technologie a IT v Softwareparku Hagenberg. V centru akce stály sítě a přeshraniční přenos znalostí.

Kolem 30 expertů z oblastí výzkumu a hospodářství se sešlo v Softwareparku Hagenberg, hotspotu informačních technologií v Horním Rakousku. Účastníci měli možnost poznat výkonné spektrum výzkumných institucí jako RISC Software GmbH, Software Competence Center Hagenberg a TIMed Center Odborné vysoké školy Horního Rakouska.

 

Po skončení prezentací si účastníci konference prohlédli Campus a Playful Interactive Environments Lab, Research Center Hagenberg a také Media Interaction Lab. Zde se mohli jako hráči ponořit do virtuálního světa a testovat například chytré textilie.

Velkému zájmu se těšil také Virtual Aneurysm Simulator od RISC Software GmbH. Na tomto přístroji účastníci mohli vyzkoušet reálný trénink neurochirurgických Clipping-operací.

 

Setkání vědy a hospodářství je společná iniciativa znalostních platforem „Výzkum a inovace" a „Kooperace podniků a klastry" k posílení kooperace firem a výzkumných zařízení stejně tak jako k podpoře přenosu technologií. V řáde akcí, zahájené 19. září 2016 a pokračující 30. listopadu v Hagenbergu, je výzkumným zařízením v Evropském regionu Dunaj-Vltava poskytnuta příležitost, představit své výzkumné priority a profily. Jsou zváni zprostředkovatelé z vědy a hospodářství a také zástupci podniků, aby na místě využili aplikačně orientované prezentace a prohlídky.

 

V odpoledním programu odborné konference se projednávala témata IT-bezpečnost a ochrana údajů v zdravotnické technologii. Tématizovaly a diskutovaly se právě aktuální výzvy a hrozby se zřetelem na IT-bezpečnost a ochranu dat ve zdravotnictví. Účastníci byli informováni o nových regulativních podmínkách. Budoucí nařízení o ochraně osobních údajů a směrnice o bezpečnosti sítí a informačních systemů se diskutovalo stejně jako zákon o elektronickém zdravotnictví, který řeší bezpečnost dat při elektronickém předávaní mezi subjekty v zdravotnictví.

 

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Mezinárodní B2B Matchmaking - AVIATION 2017, 13. listopadu, Linec
  • Hodiny21 / Listopad / 2017
Deset let přeshraničního studia biologické chemie
  • Hodiny12 / Říjen / 2017
Více článků