Dunaj Vltava

Veletrh mezinárodních studentských příležitostí, Jihlava

Veletrh mezinárodních studentských příležitostí, Jihlava

Veletrh mezinárodních studentských příležitostí, Jihlava

Přes 200 studentů středních škol z Jihlavy a okolí získalo v polovině ledna informace o aktuálních možnostech zapojení se do mezinárodního prostředí. Mezi prezentujícími se institucemi nechyběl ani Evropský region Dunaj-Vltava.

Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina ve spolupráci s neziskovou organizací Hodina H, Zdravým krajem Vysočina a městem Jihlava přizvaly na jihlavský Veletrh mezinárodních příležitostí desítku prezentujících, kteří studentům představili aktuální zahraniční příležitosti, které nabízí např. Evropská dobrovolnická služba, programy pro mládež Erasmus+, stipendijní programy a soutěže Kraje Vysočina a Evropského regionu Dunaj-Vltava, zahraniční vzdělávací pobyty organizované prostřednictvím Fulbrightovy komise a Centra pro talentovanou mládež, možnosti zahraničních brigád a řadu dalších.

Jana Matoušková, Adéla Veselá (Gymnázium Telč): „Nevěděly jsme přesně, co od této akce očekávat, ale jsme příjemně překvapené. Nabídka prezentujících je široká a dozvěděly jsme se spoustu užitečných a potřebných informací."

Studenti se s nabídkou prezentujících mohli detailně seznámit v malých diskusních skupinkách. S formátem a obsahem veletrhu byli spokojeni nejen oni ale také jejich doprovázející pedagogové. Zvolený formát veletrhu vyhovoval i prezentujícím, kteří přislíbili účast na dalších veletrzích mezinárodních příležitostí, které budou v prvním čtvrtletí roku 2018 probíhat v dalších okresních městech Kraje Vysočina.

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Inovativní hospodářský prostor ERDV – specializované odbornosti
  • Hodiny30 / Leden / 2018
Více článků