05. 12. 2017
Horní Falc Dolní Bavorsko Horní Rakousko Kraj Vysočina Plzeňský kraj Dolní Rakousko Jihočeský kraj

Adventní kalendář online od Energie- und Umweltagentur Niederösterreich startuje 1. prosince.

Trvale udržitelný život se vyplatí! Každý den je možné vyhrát s adventním kalendářem eNu online skvělé ceny. Od 1. prosince otevře „eNugerl" každý den jedno okénko a nabídne tipy, návody a recepty pro pohodový, klidný a trvale udržitelný advent.

Trvale udržitelný rozvoj na hranicích Rakouska, Bavorska a České republiky je na programu všech členských regionů od samého začátku existence Evropského regionu Dunaj-Vltava. Díky velkému počtu úspěšně realizovaných projektů už došlo k výraznému zlepšení sociálních, hospodářských a ekologických podmínek.

Velký význam má přitom zapojení široké veřejnosti do jednotlivých aktivit. Konkrétní tipy a praktické návody poukazují na to, že každý jednotlivec může přispět svým dílem k ochraně klimatu, životního prostředí, a tedy ke zlepšení společného životního prostoru. Nejedná se přitom o to, abychom se zřekli našich zdrojů, ale abychom s nimi zacházeli promyšleně a odpovědně. Důležitým tématem se stále více stává také „férový obchod" (faire trade), abychom si uvědomili životní podmínky lidí, kterých se toto téma bezprostředně dotýká. Tito lidé vyrábějí velký počet našeho spotřebního zboží a potravin, často za těch nejnepříznivějších podmínek.

Právě předvánoční doba nabízí velký počet aktivit – pečení cukroví, shánění dárků a vyrábění vánočních dekorací. Online adventní kalendář agentury Energie- und Umweltagentur NÖ nabízí nápady, jak zvládnout celé vánoční období šetrně vůči životnímu prostředí a bez zbytečně spotřebované energie.

Můžete vyhrát 24 skvělých cen

Za každým okénkem adventního kalendáře se skrývá vedle nějakého tipu i výhra. Ten, kdo zná správnou odpověď na otázku, dostane při troše štěstí od „eNugerl" dobroty z partnerských podniků „Tak chutná Dolní Rakousko", poukázky, vstupenky nebo skvělé věcné ceny. Je třeba jenom odpovědět na soutěžní otázku, odeslat formulář a účastnit se slosování. 24. prosince proběhne losování hlavní ceny, víkendu s vozidlem Tesla. Hlavní výhru poskytne společnost ecar-rent.

Adventní kalendář agentury Energie- und Umweltagentur NÖ najdete na www.enu.at/Adventkalender.

Další informace k tématu fair trade najdete na: http://www.fairtrade.at/ de / cz

Grafik eNugerl © eNu


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci