06. 07. 2017
Vysoké školy Horní Rakousko

Ve středu, 5. července 2017, se Evropský region Dunaj-Vltava prezentoval na letošní Campusland Convention v Hornorakouské čtvrti kultury (OÖ Kulturquartier).

V posledním týdnu před začátkem letních prázdnin měli hornorakouští školáci již počtvté možnost, si v příjemné atmosféře udělat obrázek o mnohých studijních možnostech v Horním Rakousku. Akce se letos konala pod heslem „234perspektiv: rozmanité možnosti vzdělání v Horním Rakousku" – 234 představuje počet studijních oborů které v Horním Rakousku nabízí dohromady 8 Univerzit a odborných Vysokých škol.

 

Vysoké školy akci Campusland využily ke zodpovězení spousty otázek studentů ohledně studování. Návštěvníky pozdravil zastupitel zemského hejtmana Dr. Michael Strugl a zároveň prozradil několik anekdot ze svého studentského života. Zástupci Vysokých škol následně diskutovali o nové formě pedagogického studia, které v Rakousku bylo nedávno zavedeno. Highlight pro mladistvé určitě představovalo vystoupení mentalisty Manuela Horetha, který spolu s publikem předvedl napínavé, zábavné a emocionální experimenty.

 

Evropský region Dunaj-Vltava se díky svému Průvodci vysokými školami představil studentům jako atraktivní místo pro vzdělávání. Budoucím studentům byla zodpovězena řada otázek k studiu v ERDV. Zároveň Průvodce vysokými školami zve studenty k tomu, aby se při výběru budoucího studia podívali i do zahraničí.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci