10. 10. 2019
Vysoké školy Lidé a společnost

Mnoho mladých lidí si klade naléhavou otázku, co bude následovat po maturitě. Většina z nich jde za svým studiem a odchází proto z regionu, zatímco firmy a podniky v okrese naléhavě hledají mladé odborné pracovní síly s akademickým vzděláním.

„Prostřednictvím Dne informací o studiu a povolání chceme žákům základních škol představit širokou nabídku studijních oborů na univerzitách, vysokých školách i v dalších vzdělávacích zařízeních – a to záměrně i v přeshraničním měřítku – v oblasti Evropského regionu Dunaj-Vltava. Současně se snažíme pomocí mnoha pozitivních příkladů ukázat, že i akademicky vzdělaní pracovníci mohou v Bavorském lese velmi dobře skloubit svůj pracovní a soukromý život", říká předseda Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) v Dolním Bavorsku Dr. Olaf Heinrich jménem organizačního týmu, který tvoří Barbara Daferner z Regionálního kontaktního místa Evropského regionu Dunaj-Vltava, Stefan Schuster z Regionálního managementu Freyung-Grafenau a dva koordinátoři z Gymnázia Freyung Thomas Fuchs a Markus Klapper.

Více než 500 mladých lidí ze tří gymnázií v okrese přijelo do Freyungu, aby se při příležitosti Dne informací o studiu a povolání zamysleli nad svou profesní budoucností. Poté, co je přivítali hostitelka a ředitelka Barbara Zethner a Dr. Heinrich, měli žáci a žákyně možnost informovat se u stánků o aktuálních studijních nabídkách. Vzdělávací instituce, jako je Technická vysoká škola Deggendorf, univerzity v Pasově, Českých Budějovicích, Linci a Kremsu i řada dalších jsou důkazem toho, jak pestrá je nabídka regionu. 30 referentů z nejrůznějších akademických profesí – od lékařů přes učitele až po právníky – vyprávělo na akci o své profesní životní cestě i o osobních důvodech, proč se rozhodli najít si zaměstnání v regionu. Celý program měl mezi žáky a žákyněmi jednoznačně pozitivní odezvu.

V rámci této akce byla také prezentována nová verze Průvodce vysokými školami Evropského regionu Dunaj-Vltava. V čerstvě vytištěném 4. vydání naleznou čtenáři na 144 stranách celkem 56 vzdělávacích institucí. Průvodce vysokými školami obsahuje přehled všech míst v evropském regionu, kde se nacházejí vysoké školy a studijní příležitosti. Vedle toho ale nabízí také představení jednotlivých regionů, aby si mohli nastávající studenti již v předstihu udělat bližší představu o možnostech. Průvodce si mohou zájemci vyžádat v kterémkoli z regionálních kontaktních míst ERDV a to zdarma.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

Den jazyků v Evropském regionu

Den jazyků v Evropském regionu

Akce v regionech

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž byla velmi úspěšná

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Jubileum 30 let pádu železné opony

Jubileum 30 let pádu železné opony

Aktivity z Evropského regionu