11. 10. 2017
Vysoké školy Dolní Bavorsko

Den informací o studiu a povolání přilákal více než 400 nastávajících maturantů v Freyung

Mnoho mladých lidí si pokládá naléhavou otázku, co bude následovat po maturitě. Většina z nich se vydává za studiem a odejde kvůli němu z regionu. Firmy a podniky v okrese přitom hledají mladé odborníky s akademickým vzděláním.

„Prostřednictvím akce Den informací o studiu a povolání chceme žákům a žačkám představit širokou nabídku univerzit, vysokých škol a vzdělávacích zařízení – a to záměrně také v přeshraničním měřítku – v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava a současně jim na základě mnoha pozitivních příkladů ukázat, že i akademicky vzdělaní lidé mohou velmi dobře žít a pracovat právě v Bavorském lese", uvedl regionální manažer Stefan Schuster, zástupce organizačního týmu, který tvořili koordinátoři sekundárního vzdělávání na Gymnáziu Freyung Thomas Fuchs a Markus Klapper, Kathrin Martin z regionálního kontaktního místa Evropského regionu Dunaj Vltava a regionálního managementu Freyung-Grafenau.
Do Freyungu přijelo více než 400 mladých lidí z gymnázií celého zemského okresu, aby se při příležitosti Dne informací o studiu a povolání zamysleli nad svou profesní budoucností. Po uvítání hostící ředitelkou školy Barbarou Zethnerovou a předsedou krajského sněmu Dr. Olafem Heinrichem měli žáci příležitost informovat se na jednotlivých stáncích o studijní nabídce. Vzdělávací instituce, jako je Technická vysoká škola Deggendorf, Univerzita Pasov, Plzeň a Krems i Akademie péče o seniory Bavorský les dokládají různorodost nabídky regionu. 30 referujících z nejrůznějších akademických profesí – počínaje lékaři, přes učitele až po právníky – vyprávělo o své profesní životní cestě i o osobních důvodech, které je přiměly hledat pracovní uplatnění přímo v regionu. Program měl u přítomných žáků jednoznačně pozitivní odezvu.

V rámci akce bylo současně představeno nové vydání Průvodce vysokými školami Evropského regionu Dunaj-Vltava, který zahrnuje ucelený přehled vysokých škol a studijních příležitostí v oblasti evropského regionu. Vedle toho však také nabízí prezentace jednotlivých regionů, takže nastávající studenti mohou už s předstihem získat kvalitní a užitečnou představu o možnostech.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci