30. 01. 2018
Horní Falc

Studijní a profesní veletrh "academicus LIVE" patří k tradičním akcím v Evropském regionu Dunaj-Vltava.

Veletrh se letos konal v Chamu, kde 25. ledna 2018 Schumannovo gymnázium otevřelo své brány návštěvníkům z okresů Cham a Schwandorf. Více než 1.500 gymnaziastů využilo příležitosti, aby získali podrobné informace o možnostech studia a profesního vzdělávání jak po ukončení desetileté školní docházky tak po maturitě. Od univerzit a vysokých škol přes veřejnou správu, zdravotnictví, hospodářství nebo clo a policii, se tak mladí lidé mohli seznámit s pestrou nabídkou 60 různých vystavovatelů. Zemský rada a prezident Krajského sněmu ve svém zahajovacím projevu odpovídajícím způsobem zdůraznil význam vysoce kvalitních pracovních a studijních míst a podtrhl, že jen v okrese Cham je více než 3.000 akademických povolání. Nikdo nemusí svůj region opustit jen proto, aby po ukončení studia nebo profesního vzdělání našel dobré pracovní místo.
Tuto myšlenku podpořilo také Regionální kontaktní místo Evropského regionu, které na svém stánku nabízelo nejnovější vydání Vysokoškolského průvodce ERDV (vydání 2017/18). Studenti gymnázií byli nadšení brožurou, která shrnuje veškeré možnosti studia na území Evropského regionu Dunaj-Vltava. Zájmu odpovídala i poptávka. Aby studijní pobyt v České republice dobře dopadl, dostali studenti malého jazykového průvodce ERDV a také další materiál k češtině.
Další "academicus LIVE" se bude konat na jaře 2019. Tentokrát se bude konat na jednom z gymnázií v okrese Schwandorf. ERDV si tento termín již závazně naplánoval.

 


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci