03. 03. 2018
Cestovní ruch Lidé a společnost Dolní Rakousko

(St. Pölten, 3. března 2018) Rozsáhlá zóna s pochoutkami se i letos postará o kulinářské zážitky na veletrhu AB HOF Messe ve Wieselburgu, speciální výstavě přímého prodeje zemědělských produktů v Rakousku.

Jsou to právě zemědělské podniky z Most- a Waldviertelu, dílčích území Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV), které nabízejí pestrou paletu chutných výrobků. Body sbírají především, co se týče regionálního zaměření, povědomí o kvalitě a trvalé udržitelnosti.

Vědomé využívání potravin z regionu přispívá nejen k ochraně klimatu, ale posiluje také místní hospodářství a zajišťuje pracovní místa. A právě tento aspekt souvisí s letošním zaměřením Evropského regionu Dunaj-Vltava, které zní „ERDV jako aktivní a soudržný region". Jenom tehdy, když existuje perspektiva zajištění potravin přímo v regionu, lze zamezit odchodu lidí z venkova. Pečlivé obdělávání půdy a s tím související ochrana biodiverzity přispívají k zatraktivnění společného prostoru pro život.

Kulinářské putování regionem

Velkou odezvu měla u návštěvníků veletrhu především kuchařka „Vaříme dobře". Představuje kulinářské speciality tří zemí a sedmi regionů celého území Evropského regionu Dunaj-Vltava. Dva zástupci českého národního týmu kuchařů a cukrářů se nechali na své cestě jednotlivými regiony inspirovat a připravili za pomoci pečlivě vybraných surovin celkem čtrnáct chutných pokrmů. Ke každému regionu vzniklo vlastní kuchařské video, které prostřednictvím informací o regionálních producentech přibližuje daný region a jeho tradice. Kuchařka je jednou z vizitek Evropského regionu a úspěšným příkladem přeshraniční spolupráce.

I v naší spolkové zemi se snažíme prostřednictvím kulinářské iniciativy „Tak chutná Dolní Rakousko" už dlouhá léta upozornit na rozmanitost a mimořádnou kvalitu regionálních, sezónních potravin. Díky tomu mohou lidé v jednotlivých dílčích regionech svým uvědomělým nákupem regionálních potravin přispět významně k ochraně klimatu, podpořit lokální hospodářství a zajistit pracovní místa v regionu.

Kuchařská videa sedmi partnerských regionů najdete na stránce www.wirkochengut.eu.
Bližší informace o iniciativě „Tak chutná Dolní Rakousko" najdete na stránce www.soschmecktnoe.at.

Zdroj: Energie- und Umweltagentur Niederösterreich

 


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Energy Future Tour 2018

Energy Future Tour 2018

Hledají se účastníci!

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Informace o Best Business Award