30. 08. 2018

Energetický a ekologický den pro obce 2018 v Dolním Rakousku se v letošním roce věnuje tématu "NE atomu – ANO inovacím" a koná se 14. září v areálu Jaderné elektrárny Zwentendorf.

 

Před 40 lety se těsná většina obyvatel Rakouska rozhodla nespustit Jadernou elektrárnu Zwentendorf, a tím připravila cestu pro rozšíření obnovitelných energií. Dnes jsou to především inovace v oblasti obnovitelných energií a energetické efektivity, které přispívají víc než kdy jindy k energetické změně v Dolním Rakousku. Přiblížení trendů a inovací je i cílem Energetického a ekologického dne pro obce 2018.

Renomovaní řečníci

Jako hlavní řečníky se nám podařilo získat DI Michaela Altrichtera, jednoho z nejaktivnějších a nejinovativnějších rakouských startupových investorů, a Švýcara Louise Palmera, který už v roce 2008 obkroužil svět se svým solárním taxi.

DI Michael Altrichter
Po založení „paysafecard" a „payolution" a jejich prodeji je dnes Dolnorakušan Michael Altrichter jedním z nejaktivnějších rakouských „business angels". Už od první epizody startupového pořadu „2 minuty 2 miliony" na komerční televizní stanici Puls 4 je členem poroty investorů. Jeho aktuální portfolio obsahuje 30 startupů. Kromě toho je Michael Altrichter členem dozorčí rady společnosti startup300 AG.
Louis Palmer
Švýcar Louis Palmer procestoval v roce 1996 USA ultralehkým letadlem, za což obdržel cenu „Nejlepší let roku". V letech 2007 až 2008 obkroužil zeměkouli svým solárním taxi, procestoval 40 zemí a urazil více než 54.000 km. Od roku 2011 Palmer každoročně organizuje rallye elektromobilů WAVE, které se jenom v roce 2017 zúčastnilo 117 týmů, aby za 8 dní absolvovaly 1 600 km.

Detailní program je ke stažení zde. Prosíme Vás o přihlášení prostřednictvím online formuláře Online-Formular nebo na telefonu Umwelt-Service +43 2742 22 14 44.

Atraktivní rámcový program k tématu inovace

Mimoto účastníky letos čeká 5 prohlubujících impulzních skupin k nejrůznějším tematickým oblastem, vlastní inovační zóna, kde budou vystaveny nejnovější komunální produkty a služby, jako např. chytré osvětlení ulic nebo přídavné elektrické přístroje pro stavební správu obcí, a vlastní informační a poradenský koutek, který se bude věnovat tématům energie, životní prostředí a dotace.

Po hlavním programu Vás budeme moci pozvat k čilé výměně nápadů při kulinářských grilovaných lahůdkách a grilovaném selátku. Kromě toho se můžete zúčastnit prohlídek Jaderné elektrárny Zwentendorf.

 

Další informace

Umwelt-Gemeinde-Service der eNu
Tel. +43 2742 22 14 44
gemeindeservice@enu.at, www.enu.at

 

Zdroj fotografie: Luis Palmer
Konferenční jazyk: němčina

 

 


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem Dunaj-Vltava

Odborná konference Evropského regionu

Odborná konference Evropského regionu

V rámci akce "Jižní Čechy hostem v Linci"

Jubileum 30 let pádu železné opony

Jubileum 30 let pádu železné opony

Aktivity z Evropského regionu

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž 2019

Fot'te a zasílejte Vaše nejhezčí místo

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu