28. 11. 2017
Vysoké školy Trh práce Dolní Bavorsko

Více než 2000 návštěvníků zavítalo na akci Den volby povolání, která se konala na Státní odborné škole v Regenu a uspořádala ji společnost ARBERLAND REGIO GmbH. Akci zahájil Helmut Brunner, státní ministr pro výživu, zemědělství a lesnictví, který nad ní také převzal záštitu. Už od rána bylo na místě plno.

V Regenu se představila celá řada firem, vzdělávacích zařízení a vysokých škol, celkem bylo zastoupeno více než 80 vystavovatelů. Cílem akce je pomoci firmám z regionu získat odborné pracovní síly přímo v místním okrese a ukázat „učňům zítřka", kolik toho region nabízí v oblasti vzdělávání. Zúčastnily se také učňovské a vysoké školy.

Díky této burze kontaktů a informací získalo velké množství mladých lidí podrobné informace o učňovských místech, studijních nabídkách a možnostech praxí. Žáci si především cenili možnosti navázat osobní kontakty s mnoha odborníky a posbírat za jediný den, a přímo z první ruky, informace o nejrůznějších firmách, oborech a vzdělávacích institucích.

Také Evropský region Dunaj-Vltava se zúčastnil Dne volby povolání v Regenu s vlastním stánkem. Prezentoval zde především nové vydání bezplatného Průvodce vysokými školami, který nabízí informace o vysokých školách a výzkumných institucích v Evropském regionu Dunaj-Vltava a poskytuje kvalitní přehled o všech studijních možnostech. Představena byla také možnost absolvovat praxi v kanceláři ERDV ve Freyungu.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci