13. 09. 2017
Kraj Vysočina

8. září proběhl na jihlavském náměstí Den s Krajem Vysočina, který byl letos věnován oslavě zemědělství. Kromě přehlídky středních odborných škol, byli k prezentaci přizváni také podnikatelé v zemědělství, gastronomii a lesnictví a velký prostor byl věnován také environmentálním aktivitám a ochraně přírody. Na akci, která byla určena pro širokou veřejnost, se představil také Evropský region Dunaj-Vltava, který nejvíce zaujal kuchařkou „Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava – Vaříme dobře“.

Pro návštěvníky z mateřských a základních škol byl připraven vzdělávací program zaměřený na lesní, zemědělskou a rybářskou tematiku a také na oblast třídění a zpracování odpadů. Budoucí středoškoláci mířily k improvizovanému parkovišti krajské flotily vozů značky Kaipan, sestavených studenty krajských středních technických škol v rámci v ČR ojedinělému projektu „Postav si své auto", který je financován krajem a místními firmami. Prezentovaly se však další technické střední školy, které lákaly ke studiu tradičních i nových studijních oborů.

Na jihlavském náměstí se dále představili chovatelé drobného domácího zvířectva, Záchranná stanice živočichů Pavlov a vysočinští včelaři. Třešničkou na dortu letošního ročníku však byl gastrostan, kde mohla veřejnost za cenu surovin ochutnat výsledky práce studentů krajských středních gastronomických škol, ale i regionálně vyhlášených firem a restaurací. A bylo z čeho vybírat – tradiční horácké koláče, dýňové pochoutky, závitky, rybí kuchyně, čerstvě pražená káva, palačinky s desítkami příchutí nebo bramborové speciality.

Hlavní pódiový program nabídl podívanou pro všechny věkové skupiny. Největší sledovanost měla gastro-show s veřejnou ochutnávkou, se kterou byla spojena soutěž o kuchařku „Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava – vaříme dobře".

V rámci všeobecné prezentace Evropského regionu Dunaj-Vltava byl největší zájem o zmiňovanou kuchařku, ale také o novou cyklobrožuru „28 nejhezčích výletů na kole po ERDV" a brožuru vysokých škol v ERDV.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Energy Future Tour 2018

Energy Future Tour 2018

Hledají se účastníci!

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Informace o Best Business Award