28. 11. 2017
Trh práce Horní Falc Dolní Bavorsko Horní Rakousko Kraj Vysočina Plzeňský kraj Dolní Rakousko Jihočeský kraj

V úterý 14. 11. 2017 uspořádala nezisková organizace Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a Městem Pelhřimov Veletrh mezinárodních příležitostí.

Akce, na které se prezentoval také Evropský region Dunaj-Vltava, se zúčastnili studenti středních škol z Pelhřimova a Humpolce. „Možnosti studia v zahraničí jsou dnes opravdu široké a záleží pouze na zájmu studentů. Kraj Vysočina nabízí středoškolákům stipendium na částečné pokrytí nákladů spojených s ročním studijním pobytem v partnerských regionech kraje. Nabídka krajských mezinárodních aktivit pro studenty je dále rozšířena díky spolupráci v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, člen Prezidia ERDV.

„Dnes se mnou do Pelhřimova přijelo jen 18 studentů, kteří jsou aktivně zapojeni do školního parlamentu. Veletrh mezinárodních příležitostí pro studenty středních škol pro ně byl velice přínosný a věřím, že zvýší jejich motivaci ke studiu cizích jazyků, nebo zapojení se do evropských vzdělávacích projektů", uvedla ředitelka humpoleckého gymnázia Hana Havelková.

Odezva od studentů byla velmi pozitivní a se zájmem se zapojovali do diskuse. Někteří byli překvapení, kolik možností se jim nabízí, a podle jejich slov o některých dosud ani neslyšeli. Vzhledem k velice kladné odezvě je na začátek příštího roku plánována organizace této akce také v dalších krajských městech Vysočiny.

 

Zdroj: www.kr-vysocina.cz


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci