29. 06. 2017
Trh práce Cestovní ruch Kraj Vysočina

Ve dnech 20. – 22. června 2017 se stal Evropský region Dunaj-Vltava součástí pelotonu třídenní ekologické cykloštafety Klimatour po Kraji Vysočina, jejímž cílem je propagovat myšlenky ekologického způsobu přepravy, vzájemného potkávání se mezi obcemi, ale také podpory zdravého životního stylu a společenského života obcí.

Klimatická štafeta, jako jeden z nástrojů realizace místní Agendy 21 a projektu Zdravý Kraj Vysočina, se koná pravidelně od roku 2012, kdy byla tato myšlenka přenesena z Dolního Rakouska.

Letošní cykloštafeta, skládající se z organizátorů akce, zástupců Kraje Vysočina, Evropského regionu Dunaj-Vltava a řady dobrovolníků, navštívila základní a mateřské školy v okrese Telč. Přes 600 dětí prezentovalo na 6 zastávkách krátkým programem svou školu a obec. Organizátoři akce pro děti na oplátku připravili zajímavý soutěžně-vzdělávací program týkající se ochrany životního prostředí (předcházení vzniku a třídění odpadů, šetrné využívání přírodních zdrojů, ochrana přírody), bezpečné jízdy na kole nebo sousedské sounáležitosti. Prostor pro prezentaci byl dán také místním spolkům a regionálním producentům. Spolu se svými učiteli pak měli žáci možnost připojit se k pelotonu a část cesty s ním projet na kole.

Evropský region Dunaj-Vltava prostřednictvím svého zástupce nejen šlapal do pedálů celé cyklistické štafety, ale také na jednotlivých zastávkách prezentoval své aktivity. Kromě všeobecných informací nabídl milovníkům cyklistiky zbrusu novou cyklobrožuru „28 nejhezčích jednodenních výletů", prostřednictvím které se mohou seznámit s krásami tohoto příhraničního (česko-rakousko-německého) regionu. Pro gurmány a nadšené kuchaře nabídl kuchařku „Vaříme dobře", která představuje pokrmy z tradičních surovin všech 7 partnerských regionů (Kraj Vysočina, Plzeňský a Jihočeský kraj, Dolní a Horní Rakousko, Dolní Bavorsko a Horní Falc). S cílem posílit zájem o jazyk souseda, vždyť myšlenka samotné Klimatour byla přenesena z Dolního Rakouska, pak bylo dětem nabízeno česko-německé ilustrované pexeso a zájemcům česko-německé slovníčky.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci