25. 09. 2018
Vysoké školy Lidé a společnost Průmysl 4.0 Energie & Doprava

V srpnu se uskutečnil třetí ročník Energy Future Tour. Během pětidenní exkurze se jedenáct mladých studentů seznámilo s velkým množstvím inovativních řešení v oblasti energií a energetiky.

Akce Energy Future Tour Evropského regionu Dunaj-Vltava byla zahájena v sídle agentury Energie- und Umweltagentur NÖ (eNu). Jednatel této agentury Dr. Herbert Greisberger přivítal jedenáct účastníků z osmi zemí: „Dolní Rakousko je v mezinárodním měřítku považováno za vzorový region energetické změny. Výměna s jinými regiony je naším impulsem a motivací, jak se dál důsledně věnovat úsporám energií a budování zdrojů obnovitelné energie." Energy Future Tour se uskutečnila už potřetí, aby dále posílila evropskou spolupráci. V popředí akce přitom nestálo pouhé seznámení se s řešeními, která využívají obnovitelné energie, ale také vzájemné propojení účastníků pro další rozvoj vize budoucnosti bez CO2 v regionech, odkud účastníci pocházejí.

Vyvrcholením celé Tour byla návštěva Jaderné elektrárny v Zwentendorfu, která nebyla nikdy uvedena do provozu. 5. listopadu 1978 se většina rakouské veřejnosti rozhodla vyjádřit své „ne" jaderné energii. Zrodilo se tak hnutí zaměřené proti jaderné energii a v letošním roce si připomíná 40. výročí. Skutečnost, že výroba energie funguje také s trvalou udržitelností a chrání klima, zjistili účastníci během návštěv mnoha podniků. Oba dolnorakouské partnerské regiony sdružené v ERDV, Most- a Waldviertel, vykazují vysokou hustotu energetických zařízení na bázi obnovitelných energií.

V Dolním Rakousku byly dány mantinely směrem k energetické změně už před mnoha lety. Od roku 2015 se může 100 procent poptávky elektrické energie pokrývat z obnovitelných zdrojů. A přibližně před rokem stanovil dolnorakouský zemský sněm další krok směrem k udržitelné energetické budoucnosti. Díky novele stavebního řádu bude v novostavbách od ledna 2019 zakázána integrace kotlů na topné oleje. Současně s tím jsou připraveny atraktivní dotace, které usnadní přechod na obnovitelné energie.

Foto: jednatel Herbert Greisberger (3. zleva) přivítal mezinárodní hosty letošní Energy Future Tour.

Fotodokumentace: eNu/Hebe

www.enu.at


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem Dunaj-Vltava

Odborná konference Evropského regionu

Odborná konference Evropského regionu

V rámci akce "Jižní Čechy hostem v Linci"

Jubileum 30 let pádu železné opony

Jubileum 30 let pádu železné opony

Aktivity z Evropského regionu

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž 2019

Fot'te a zasílejte Vaše nejhezčí místo

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu