14. 11. 2018
Energie & Doprava

Experti znalostní platformy „Mobilita, dostupnost a doprava" podpořili svými příspěvky bohatý program dopravní konference, která se týkala přeshraniční dopravy v česko-rakouském pohraničí.

V rámci projektu Connecting Regions AT-CZ podpořeného z Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika se dne 7. listopadu 2018 v Českých Budějovicích uskutečnila bilaterální konference na téma Mobilita v česko-rakouském přeshraničním regionu. Jejím cílem bylo především seznámit účastníky s aktuální situací v oblasti dopravy a s budoucími plány, které by měly zvýšit dopravní infrastrukturu a přispět k vyššímu komfortu a atraktivitě cestování.

Mezi řečníky této konference vystoupili jak zástupci Krajského úřadu Jihočeského kraje, tak Jihočeského letiště České Budějovice, GŘ SŽDC PRAHA, ale i rakouských dopravních institucí jako VOR Wien nebo ASFINAG.

Mezi největší silniční projekty Jihočeského kraje podpořené právě z Programu INTERREG V-A AT-CZ patří „Modernizace přístupu k hraničnímu přechodu AT/CZ Zadní Zvonková – Schöneben", kde jsou předpokládány celkové výdaje ve výši 482,5 mil. Kč.

Experti ZP dlouhodobě vyjednávají i o vylepšení podmínek železničního spojení mezi Jihočeským krajem a Horním a Dolním Rakouskem. Od roku 2022 se např. můžeme těšit na rychlejší spojení z Č. Budějovic do Prahy a to na 100 min. Na rakouské straně se plánuje zvýšení komfortu pro cestující zavedením internetového připojení ve všech soupravách.

Nejdiskutovanější otázky k dokončení dálnice D3 zodpověděla ředitelka ŘSD, Správy České Budějovice Ing. Vladimíra Hrušková. „Aktuálně předpokládáme koncem roku zahájení stavby v úseku Úsilné – Hodějovice a Hodějovice – D. Třebonín", sdělila paní ředitelka. Do oblak se všichni vznesli při prezentaci Jihočeského letiště České Budějovice a závěrem byly představeny IDS příhraničních českých regionů. V rámci projektu Interreg CENTRAL EUROPE byl představen i projekt RUMOBIL, jehož cílem je zlepšení dostupnosti venkovských regionů s postupně stárnoucím obyvatelstvem v jižních Čechách.

Ing. Lechner, ASFINAG 4.55 MB
Ing. Liláková, KÚ Jčk 8.35 MB
Ing. Hrušková, ŘSD 7.06 MB
Ing. Stach, JIKORD 2.47 MB
DI Liebhart, VOR Wien 4.33 MB
Ing. Křemen GSŽDC 3.58 MB
program konference 250.09 KB

Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem Dunaj-Vltava

Odborná konference Evropského regionu

Odborná konference Evropského regionu

V rámci akce "Jižní Čechy hostem v Linci"

Jubileum 30 let pádu železné opony

Jubileum 30 let pádu železné opony

Aktivity z Evropského regionu

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž 2019

Fot'te a zasílejte Vaše nejhezčí místo

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu