09. 10. 2017
Horní Falc

Dodatkové tabule na hornofalckých dálnicích připomínají společný region.

Začátem října se na dálnicích v Horní Falci objevily první tabule Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV). Tyto cedule budou na celkem šesti místech upozorňovat na trilaterální kooperační projekt jak obyvatele Horní Falce tak všechny, kteří tudy budou projíždět. Cedule, umístěné pod již stávajícími hnědými turistickými ukazateli mají zdůraznit spojení Evropského regionu s významnými pamětihodnostmi v okolí.

První cedule ERDV se nachází pod ukazatelem „Centrum Bavaria Bohemia Schönsee", a to jak ve směru na Norimberk tak i na Plzeň. Za podpory weidenské dopravní policie mohl Franz Löffler, prezident Krajského sněmu Horní Falce uvést toto značení do provozu. Oficiálního zahájení se na dálnici A 6 při výjezdu Waidhaus zúčastnili také Hans Eibauer, vedoucí Centra Bavaria Bohemia, Irene Träxler, předsedkyně spolku Bohemia z.s. a Markus Meinke, vedoucí odboru Evropského region Dunaj-Vltava při Kraji Horní Falce.

Myšlenka instalovat na silnicích v celém Evropském regionu Dunaj-Vltava dodatkové tabule se zrodila před více než dvěma lety v politickém gremiu Evropského regionu. Od té doby probíhala jednání s příslušnými úřady. Cílem dodatkového značení je poukázat na společný region, dostat jej více do veřejného povědomí a podpořit jeho další rozvoj. Dolní Bavorsko cedule umístilo již na jaře 2017, v Horní Falci začala instalace začátkem října. Po „Centru Bavaria Bohemia" přjdou na řadu turistické ukazatele „Národní park Horní Bavorský les" und „Hornofalcký skanzen" na A 93 stejně tak jako „Světové dědictví Regensburg" na A 3 ve směru Regensburg. Další stanoviště v Horní Falci jsou předmětem dalšího plánování. České a rakouské regiony instalaci take připravují.

Tisková zpráva "Der Neue Tag" 04.10.2017 347.16 KB
Tisková zpráva "Mittelbayerische Zeitung" 07.10.2017 78.86 KB

Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci