05. 02. 2018
Výzkum a inovace Vysoké školy Trh práce Dolní Bavorsko Kraj Vysočina

Mezinárodní studentské týmy se v Telči sejdou již potřetí, tentokrát bude jejich úkolem obnova synagogy v Telči.

V týdnu od 5. do 9. února 2018 bude v Telči probíhat interdisciplinární workshop Scola Telcz 2018, kterého se zúčastní studenti univerzit z České republiky a z Rakouska. Hlavním tématem je řešení případové studie obnovy objektu bývalé synagogy.

Program zimní školy se skládá z přednášek odborníků, ukázek terénní práce a především ze samostatné práce studentských týmů. Účastníci budou mít jedinečnou možnost setkávání, přístupu na jinak nedostupná místa a zejména spolupráce se specialisty z různých oborů jako jsou památkáři, architekti, zástupci přírodovědeckých disciplín či historikové umění. Různorodé budou i vlastní studentské týmy, což účastníkům umožní vyzkoušet si mezioborovou spolupráci, která je pro památkovou praxi příznačná. Zadání bude pro všechny týmy shodné – zpracovat úvodní studii obnovy objektu telčské synagogy.Své výsledky pak budou veřejně prezentovat v pátek 9. února v Univerzitním centru Masarykovy Univerzity v Telči.

Na organizaci Scola Telcz 2018 se podílí ČVUT v Praze, Masarykova univerzita v Brně, Dunajská univerzita v Kremži, Centrum Excelence Telč ÚTAM AV ČR a telčské pracoviště Národního památkového ústavu a je jedním z výsledků jejich dlouhodobé spolupráce na poli památkové péče.

Zdroj: www.npu.cz


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci