25. 06. 2018
Lidé a společnost Dolní Rakousko

Mezinárodní kulturní festival od čtvrtka 26. do neděle 29. července 2018. Od roku 2004 se mezinárodní kulturní festival rozvinul k tajnému tipu na vynikající evropský festival, který nelze díky svému charakteru nikde jinde najít.

Po čtyři dny budou Gmünd a České Velenice opět plně ve znamení mezinárodního kulturního festivalu ÜBERGÄNGE PŘECHODY. Na 10 různých místech– počínaje romantickým zámeckým parkem, přes starý mlýn, historické nádraží až po sídliště ze 70. let –spojí80 umělců z několika zemí obě města ve společné místo oslav a překvapí a nadchnou divadlem, hudbou, výstavami, filmovými představeními, tancem, exkurzemi, diskusemi a performancemi všechny návštěvníky.
Stejně jako při posledním festivalu je možné se i v roce 2018 těšit na mimořádný program s téměř 40 zajímavými představeními a početnými novinkami a premiérami.

1968 – sen o svobodě
Festival odkazuje svým obsahem na některá výročí. V centru pozornosti tak stojí rok 1968, který se stal symbolem pozitivní nálady a změn v tehdejší společnosti, na druhé straně ale připomíná i tragické události. V České republice bylo násilně ukončeno tzv. Pražské jaro, období politického uvolnění ve společnosti, a tím byla do pozadí zatlačena téměř veškerá kreativita. Důležitým aktérem protestního hnutí v Československu byla roková skupina, která pořádala na utajených místech zakázané koncerty. Je nám velkou ctí, že se jako host zúčastní našeho festivalu poprvé legendární „Plastic People ofthe Universe"!TakéDivadlo Continuo, divadelní skupina s mezinárodním renomé, a mezinárodní konference historiků se budou zabývat v souvislosti s rokem 1968 tématem protestu a občanské odvahy. Pozitivní stránky 60. let oslavíme společně tancem a mnoha hudebními vystoupeními. Vrcholem přitom bude Tribute to the Beatles.

Festival ÜBERGÄNGE – PŘECHODY se pouličními performancemi, stylem urban art, nabídkou světové hudby a zámeckým parkem upraveným na způsob světové vesnice prezentuje jako jeden z nejpůsobivějších přeshraničních festivalů v Evropě a ročník 2018 zůstává tím, čím vždy byl: mezinárodním kulturním festivalem bez hranic, spojujícím národy, který neutváří pouze umělci sami, ale všichni, kdo se ho zúčastní.

 

Pozvánka a info: festival@prechody.eu; www.prechody.eu, 0664 150 53 48

Vstup: s festivalovým butonem je návštěva všech akcí zdarma!

Foto:Taneční skupinaJuWie Dance Company z Drážďan bude k vidění už v den zahájení festivalu.

© André Wirsig

(c)1 Claudia Volf Friends


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Odborná konference Evropského regionu

Odborná konference Evropského regionu

V rámci akce "Jižní Čechy hostem v Linci"

Jubileum 30 let pádu železné opony

Jubileum 30 let pádu železné opony

Aktivity z Evropského regionu

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž 2019

Fot'te a zasílejte Vaše nejhezčí místo

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu