Dunaj Vltava

Den s němčinou v Jihlavě

Den s němčinou v Jihlavě

Den s němčinou v Jihlavě

Soutěž pro žáky 5. – 7. tříd základních škol, společná výuka žáků mateřských a základních škol, seminář pro učitele německého jazyka, koncert berlínského zpěváka a kytaristy Phila Vettera nebo setkání ředitelů místních středních škol, firem a politiků k tématu Němčina v profesním životě. To je výčet aktivit, které připravil Goethe institut ve spolupráci s organizacemi z Kraje Vysočina v rámci Dne s němčinou v Jihlavě. Akce se uskutečnila 31. 10. 2017 v rámci kampaně „Šprechtíme“.

Celou akci zahájila dopolední soutěž pro žáky 5. – 7. tříd ZŠ s názvem Autobahnspiel, v rámci níž žáci podnikli cestu Německem a při zastávkách ve známých německých městech plnily rozmanité úkoly a seznamovali s německými reáliemi. Pro žáky a jejich učitele zahrál následně v divadle DIOD berlínský zpěvák a kytarista Phil Vetter.

Ve spolupráci s organizací Vysočina Education byl připraven doprovodný program také pro žáky prvního stupně ZŠ, kteří měli možnost seznámit se hravou formou s němčinou a setkat se s dětmi z mateřské školy U Dlouhé Stěny v Jihlavě, které se v rámci projektu BIG učí německy.

„Díky Dni s němčinou jsme měli možnost přivítat v Jihlavě budapešťskou lektorku Goethe-Institutu Bernadett Veress, její seminář pro učitele německého jazyka Emoce, kreativita a muzika: hudba ve výuce němčiny vzbudil u účastníků velký ohlas," řekl Roman Křivánek, ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Education.

Pro ředitele škol a zástupce místních firem byl připraven společný oběd na téma Němčina v profesním životě. Za přítomnosti rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra, radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jany Fialové, zástupců Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Kraje Vysočina, Evropského regionu Dunaj-Vltava, Goethe institutu a koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem proběhla diskuze zástupců firem Hettich ČR, k.s., MANN+HUMMEL Service, s.r.o., Krajské hospodářské komory a místních středních škol. Cílem diskuse bylo poukázat na rostoucí význam znalosti němčiny v profesním životě a podpořit zájem veřejnosti o tento jazyk. Pokračování této debaty je naplánováno na leden 2018 opět ve spolupráci s Goethe institutem a Vysočina Education.

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Inovativní hospodářský prostor ERDV – specializované odbornosti
  • Hodiny30 / Leden / 2018
Pozvánka: První přednáška z řady pro IT experty „Information Security“
  • Hodiny23 / Leden / 2018
Více článků