Dunaj Vltava

ERDV se představil od 3. do 6. března 2017 na veletrhu přímého prodeje „AB HOF Messe“ ve Wieselburgu

ERDV se představil od 3. do 6. března 2017 na veletrhu přímého prodeje „AB HOF Messe“ ve Wieselburgu

ERDV se představil od 3. do 6. března 2017 na veletrhu přímého prodeje „AB HOF Messe“ ve Wieselburgu

Veletrh AB HOF Messe ve Wieselburgu je významným evropským veletrhem přímých prodejců. Veletrh nabídl dobrou příležitost představit ERDV se svými aktivitami a nabídkami.

Veletrh AB HOF Messe ve Wieselburgu je významným evropským veletrhem přímých prodejců. Výrobci z celého Rakouska a rovněž ze sousedních zemí využívají už více než 20 let tento mimořádný rámec pro prezentování svých specialit. Veletrh nabídl dobrou příležitost představit nejnovější publikaci Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV), kuchařku s názvem „Vaříme dobře", a to u informačního stánku Agentury pro energii a životní prostředí Dolního Rakouska.

Nová kuchařka představuje kulinářské zvláštnosti tří zemí a sedmi regionů, které jsou sdruženy v ERDV. Dva zástupci českého národního týmu kuchařů a cukrářů se nechali inspirovat na své cestě regiony a sestavili z pečlivě vybraných surovin celkem čtrnáct chutných jídel. Ke každému regionu bylo natočeno vlastní kuchařské video, které nabízí podrobnější informace o regionálních výrobcích a hlubší pohled na daný region a tradice. Kuchařka je jakousi vizitkou Evropského regionu a příkladem úspěšné přeshraniční spolupráce. V naší spolkové zemi se prostřednictvím kulinářské iniciativy „Tak chutná Dolní Rakousko" už dlouhou dobu snažíme upozornit na rozmanitost a mimořádnou kvalitu regionálních, sezónních potravin. Tak mohou lidé v daných regionech přispět svým uvědomělým nákupem k ochraně klimatu, posílit místní hospodářství a zajistit pracovní místa.

Evropský region Dunaj-Vltava

Dolní Rakousko je se svými regiony Wald- a Mostviertel součástí „Evropského regionu Dunaj-Vltava", trilaterálního spojení sedmi partnerských regionů (Horního Rakouska, Dolního Bavorska s okresem Altötting, Horní Falce, Plzeňského, Jihočeského kraje a Kraje Vysočina) v trojmezí tvořeném Českou republikou, Rakouskem a Německem. Evropský region byl založen v červnu 2012 jako mezinárodní pracovní společenství s cílem spolupracovat v oblasti hospodářství, cestovního ruchu, kultury, sociálních záležitostí a vzdělání. Agentura pro energii a životní prostředí Dolního Rakouska funguje jako koordinační místo pro oba dílčí dolnorakouské regiony.

Sedm kuchařských videí ze sedmi partnerských regionů najdete na webové stránce www.wirkochengut.eu. Pamlsky dolnorakouských podniků „So schmecken Partnerbetriebe/Tak chutnají partnerské podniky" si můžete objednat v internetovém obchodu na webové stránce www.soschmecktnoe.myproduct.at.

Více informací k iniciativě „Tak chutná Dolní Rakousko" najdete na www.soschmecktnoe.at  ebo na telefonu +43 2742 219 19.

Více informací k veletrhu AB HOF Messe najdete na www.messewieselburg.at.

Foto: Energie- und Umweltagentur Niederösterreich (Agentura pro energii a životní prostředí Dolního Rakouska) www.enu.at.

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Místo pro zdraví Evropský region Dunaj-Vltava
  • Hodiny20 / Září / 2017
Den Evropské spolupráce: Prezentace úspěšných projektů programu Interreg Rakousko – Česká republika - 8. září 2017
  • Hodiny23 / Srpen / 2017
Více článků