Dunaj Vltava

SCOLA TELCZ 2017 – letní škola v Telči

SCOLA TELCZ 2017 – letní škola v Telči

SCOLA TELCZ 2017 – letní škola v Telči

Obnova venkovských prostor v těsné blízkosti historického jádra města Telče, které je zapsané na seznamu UNESCO, bude hlavním tématem mezioborové a mezinárodní letní školy SCOLA TELCZ 2017, která proběhne od 18. do 23. září 2017 v Telči. Akce je určena pro vybrané studenty vysokých škol z České republiky i ze zahraničí.

Program letní školy se skládá z přednášek odborníků k problematice historických sídel z hlediska památkové péče i sociálních aspektů života v nich, lokálních exkurzí, diskusí s experty i obyvateli, ukázek terénní práce a zejména samostatné práce studentských týmů. Vrcholem programu bude veřejná prezentace výsledků studentských dílen v pátek 22. září 2017.

„Jde o příklad spolupráce mezi akademickou půdou a výkonnou praxí na mezinárodní úrovni. Spolupráci rozjela dobrá konstelace institucí, které sídlí v Telči. Potkávají se zde Národní památkový ústav, výzkumné centrum Akademie věd, Masarykova univerzita v Brně a ČVUT v Praze. Přistoupení Donau Universität Krems pak dalo všemu mezinárodní rozměr a zahraniční zkušenosti špičkových specialistů", uvedla jedna z organizátorek akce Jana Musilová z Národního památkového ústavu.

Cílem letní školy by mělo být nejenom navázání kontaktů mezi jednotlivými institucemi a frekventanty akce, ale i jakési názorové fórum přístupů a řešení konkrétních problémů v oblasti péče o zachování kulturního dědictví z pohledu různých oborů se zohledňováním místních podmínek a obyvatel.

SCOLA TELCZ 2017 je společnou aktivitou ČVUT v Praze, Masarykovy univerzity Brno, Dunajské univerzity v Kremži, Centra Excelence Telč ÚTAM AV ČR a Národního památkového ústavu v rámci jejich dlouhodobé spolupráce na poli památkové péče.

Zdroj: www.npu.cz

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Inovativní hospodářský prostor ERDV – specializované odbornosti
  • Hodiny30 / Leden / 2018
Pozvánka: První přednáška z řady pro IT experty „Information Security“
  • Hodiny23 / Leden / 2018
Více článků