Dunaj Vltava

Scola Telcz 2018

Scola Telcz 2018

Scola Telcz 2018

Mezinárodní studentské týmy se v Telči sejdou již potřetí, tentokrát bude jejich úkolem obnova synagogy v Telči.

V týdnu od 5. do 9. února 2018 bude v Telči probíhat interdisciplinární workshop Scola Telcz 2018, kterého se zúčastní studenti univerzit z České republiky a z Rakouska. Hlavním tématem je řešení případové studie obnovy objektu bývalé synagogy.

Program zimní školy se skládá z přednášek odborníků, ukázek terénní práce a především ze samostatné práce studentských týmů. Účastníci budou mít jedinečnou možnost setkávání, přístupu na jinak nedostupná místa a zejména spolupráce se specialisty z různých oborů jako jsou památkáři, architekti, zástupci přírodovědeckých disciplín či historikové umění. Různorodé budou i vlastní studentské týmy, což účastníkům umožní vyzkoušet si mezioborovou spolupráci, která je pro památkovou praxi příznačná. Zadání bude pro všechny týmy shodné – zpracovat úvodní studii obnovy objektu telčské synagogy.Své výsledky pak budou veřejně prezentovat v pátek 9. února v Univerzitním centru Masarykovy Univerzity v Telči.

Na organizaci Scola Telcz 2018 se podílí ČVUT v Praze, Masarykova univerzita v Brně, Dunajská univerzita v Kremži, Centrum Excelence Telč ÚTAM AV ČR a telčské pracoviště Národního památkového ústavu a je jedním z výsledků jejich dlouhodobé spolupráce na poli památkové péče.

Zdroj: www.npu.cz

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Inovativní hospodářský prostor ERDV – specializované odbornosti
  • Hodiny30 / Leden / 2018
Pozvánka: První přednáška z řady pro IT experty „Information Security“
  • Hodiny23 / Leden / 2018
Více článků