Dunaj Vltava

Slavnostní vyhlášení 1. soutěže středních škol ERDV v Jihlavě

Slavnostní vyhlášení 1. soutěže středních škol ERDV v Jihlavě

Slavnostní vyhlášení 1. soutěže středních škol ERDV v Jihlavě

Na jaře 2014 poprvné přizval Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) střední školy dohromady ze sedmi regionů ke školní soutěži pod motem „Představ Evropský region Dunaj-Vltava, aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony".

5. listopadu 2014 se uskutečnilo v Jihlavě slavnostní vyhlášení nejlepších školních příspěvků.

První cenu a tímto též poukaz v hodnotě 2.000 € obdržela Základní škola kreativity a informatiky z Gmündu (Dolní Rakousko) za příspěvek „show regionů".

Žáci zpracovali pro SHOW REGIONŮ otázky o Evropském regionu Dunaj-Vltava a jako „mistři kvízu" jej prezentovali originální formou kandidátům jako starostovi a zástupcům obcí z regionu!


Dvě druhá místa a tímto i poukazy v hodnotě 1.500 € šly na školy Nová střední škola Naarn za obraz s podtitulem „Budoucnost mezi Dunajem a Vltavou" a třem studentkám Střední gastronomické školy Adolpha Kolphinga, které darovaly ERDV sladký narozeninový pozdrav ve formě dortu.

 

Se získanými poukazy mají vítězové soutěže možnost poznat Evropský region Dunaj-Vltava nejenom z třídních lavic resp. z kuchyně, nýbrž jej i osobně procestovat.


Soutěž byla podle pravidel organizována ve dvou kolech, v každém ze sedmi regionů euroregionu proběhlo regionální kolo. Z každého regionu postoupily do mezinárodního kola tři nejlepší práce. U soutěžních příspěvků byla hodnocena především originalita, přínos pro možné využití dalšího rozvoje Evropského regionu apod. „Cílem soutěže bylo rozšířit povědomí mladých lidí o existenci a činnosti Evropského regionu Dunaj-Vltava a podnítit jejich zájem o spolupráci v rámci regionu. Téma soutěže bylo libovolné, muselo se však vztahovat k Evropskému regionu Dunaj-Vltava jako uskupení územní spolupráce umožněné pádem železné opony", informoval radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.


Další články k tomuto projektu:
Vyhlášení soutěže
• Regionální vyhlášení: Horní Falc+Plzeň a Vysočina
Mezinárodní vyhlášení

Další fotografie

Zprávy z regionu:

Mapa

Aktuality k tématu:

Další doporučené články:

Hravě s němčinou v Plzeňském kraji
  • Hodiny2 / Říjen / 2017
25. C.A.R.M.E.N.-Sympozium „Watty, teplo, materiály – chytré a čisté“
  • Hodiny19 / Květen / 2017
Více článků