09. 11. 2017
Kooperace podniků Trh práce Kraj Vysočina

Soutěž pro žáky 5. – 7. tříd základních škol, společná výuka žáků mateřských a základních škol, seminář pro učitele německého jazyka, koncert berlínského zpěváka a kytaristy Phila Vettera nebo setkání ředitelů místních středních škol, firem a politiků k tématu Němčina v profesním životě. To je výčet aktivit, které připravil Goethe institut ve spolupráci s organizacemi z Kraje Vysočina v rámci Dne s němčinou v Jihlavě. Akce se uskutečnila 31. 10. 2017 v rámci kampaně „Šprechtíme“.

Celou akci zahájila dopolední soutěž pro žáky 5. – 7. tříd ZŠ s názvem Autobahnspiel, v rámci níž žáci podnikli cestu Německem a při zastávkách ve známých německých městech plnily rozmanité úkoly a seznamovali s německými reáliemi. Pro žáky a jejich učitele zahrál následně v divadle DIOD berlínský zpěvák a kytarista Phil Vetter.

Ve spolupráci s organizací Vysočina Education byl připraven doprovodný program také pro žáky prvního stupně ZŠ, kteří měli možnost seznámit se hravou formou s němčinou a setkat se s dětmi z mateřské školy U Dlouhé Stěny v Jihlavě, které se v rámci projektu BIG učí německy.

„Díky Dni s němčinou jsme měli možnost přivítat v Jihlavě budapešťskou lektorku Goethe-Institutu Bernadett Veress, její seminář pro učitele německého jazyka Emoce, kreativita a muzika: hudba ve výuce němčiny vzbudil u účastníků velký ohlas," řekl Roman Křivánek, ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Education.

Pro ředitele škol a zástupce místních firem byl připraven společný oběd na téma Němčina v profesním životě. Za přítomnosti rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra, radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jany Fialové, zástupců Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Kraje Vysočina, Evropského regionu Dunaj-Vltava, Goethe institutu a koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem proběhla diskuze zástupců firem Hettich ČR, k.s., MANN+HUMMEL Service, s.r.o., Krajské hospodářské komory a místních středních škol. Cílem diskuse bylo poukázat na rostoucí význam znalosti němčiny v profesním životě a podpořit zájem veřejnosti o tento jazyk. Pokračování této debaty je naplánováno na leden 2018 opět ve spolupráci s Goethe institutem a Vysočina Education.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Energy Future Tour 2018

Energy Future Tour 2018

Hledají se účastníci!

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Informace o Best Business Award