04. 10. 2019
Cestovní ruch Lidé a společnost

O této vizi diskutovalo v Linci Prezídium Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) pod předsednictvím zemského rady Markuse Achleitnera.

ERDV se od roku 2018 věnuje prostřednictvím centrálního tématu „ERDV - prostor pro Společnost 4.0" hlavním tématům Průmysl 4.0, zdravotnictví a cestovní ruch. Pracovní skupina cestovní ruch, která se skládá z turistických organizací všech sedmi členských regionů, předložila politickému grémiu 1. října 2019 koncepci projektu, ve které by měl region tří zemí opravdový potenciál se proslavit díky společným produktům týkajících se pivní kultury, pivní gastronomie nebo tradice vaření piva.
Evropský region zahrnuje území o rozloze 65.000 km², žije v něm přibližně 6 milionů obyvatel a může se ohlédnout za dlouhou společnou historií a především pivní kulturou. Tento potenciál chtějí nyní regiony společně využít.
Političtí zástupci Horního a Dolního Rakouska, bavorských vládních okrsků Dolní Bavorsko a Horní Falc a rovněž Plzeňský, Jihočeský kraj a Kraj Vysočina nařídili pracovní skupině cestovní ruch pod vedením Jihočeské centrály cestovního ruchu, aby připravila podrobné plánování.
Vedle obsahové části se Prezídium zabývalo dalším rozvojem organizace Evropského regionu. Evropská komise vytvořila prostřednictvím „Evropského seskupení pro územní spolupráci" - krátce ESÚS - předpoklady pro právní subjekt partnerů z různých zemí, který v přeshraničním měřítku realizuje podle národního práva všechny záležitosti a společné projekty. Evropský region chce v příštích dvou měsících prověřit všechny obsahové a právní otázky, aby měl základ pro rozhodnutí o založení ESÚS.
Po skončení jednání navštívili zástupci ERDV prezentační plochy Evropského regionu v rámci Hornorakouského fóra budoucnosti zaměřeného na technologie a hospodářství, kde na všechny účastníky čekala výborně obsazená setkání k napínavým tématům budoucnosti, kterými jsou např. efektivní mobilita, digitální obchodní modely a ekologické cyklické hospodářství.

 

Foto:

Titulní foto, obr.1 a 2_členové prezídia_ © Zukuntforum OÖ

Zobr.3 zasedání prezídia_© ERDV

 


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu