08. 11. 2019
Lidé a společnost

Začátkem listopadu převzal Jiří Hudec, vítěz fotosoutěže Evropského regionu Dunaj-Vltava, z rukou Pavla Pacala, náměstka hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování, cenu za první místo a také speciální cenu poroty v letní fotosoutěži s názvem Výlety pro pěší po Evropském regionu Dunaj-Vltava. Pan Hudec z obce Lísek v Kraji Vysočina zaslal do fotosoutěže hned dvě fotografie a obě byly úspěšné.

Fotografii „Lavička do vesmíru", zachycující působivý pohled na Mléčnou dráhu z lavičky nedaleko skály Drátník ve Žďárských vrších, vybrala odborná porota z několika desítek zaslaných fotografií jako vítěznou. Neméně působivá však byla fotografie „Krása přírodních živlů", na které pan Hudec zachytil pozůstatky stromů po orkánu Kiril a kouzelný východ slunce po noční bouřce nedaleko šumavského Poledníku. Tuto fotografii se rozhodla porota ocenit speciální cenou.

 

Při pořizování snímků typu Lavička do vesmíru je potřeba být ve správný čas na správném místě. Díky rychle se měnícím světelným podmínkám lze snímek pořizovat pouze ve velice krátkém časovém úseku. Častokrát nejsou ideální nejen světelné podmínky ale i počasí, a tak musíte místo navštívit i několikrát. V případě vítězné fotografie jsem měl štěstí a pořídil ji hned při první návštěvě. O to větší adrenalin jsem zažil při pořizování druhého oceněného snímku," uvádí pan Hudec, amatérský fotograf, člen Fotoklubu Vysočina (Žďár nad Sázavou).

 

„Velmi mě těší, že letošní ročník fotosoutěže ERDV doslova ovládly snímky autorů z Vysočiny. Kromě fotografií pana Hudce bude na druhém místě oceněn také snímek paní Lenky Čurdové z Třebíče, která zachytila krásy vodopádu v Terčině údolí," uvedl Pavel Pacal při slavnostním předávání cen.

Více o letošním ročníku soutěže naleznete zde.

 

Pokud byste i Vy rádi zkusili štěstí ve fotosoutěži ERDV, máte již nyní možnost zapojit do kuchařské fotosoutěže, která byla vyhlášena u příležitosti vydání brožury 28 tradičních receptů. Více informací již nyní na facebookovém profilu ERDV – ww.facebook.com/EuroparegionDonauMoldauEDM/.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž 2019

Fotosoutěž byla velmi úspěšná