03. 12. 2015
Jihočeský kraj

Projekt Jižní Čechy olympijské: Lipenská přehrada se příští rok v létě promění v olympijský park

Český olympijský výbor (ČOV) chce využít olympijských her v Riu k propagaci sportu a aktivního životního stylu. Stejně jako během her v Soči chystá i na příští rok v létě olympijský park, kde si lidé budou moci vyzkoušet olympijské i neolympijské sporty a fandit při tom českým reprezentantům v bojích o medaile. Park za podpory Mezinárodního olympijského výboru vyroste na březích Lipenské přehrady. Projekt je vyvrcholením celoroční kampaně Jižní Čechy olympijské.
„Olympijský park Letná Soči, který navštívilo za 18 dní 400 tisíc lidí, slavil mezi veřejností obrovský úspěch. Průzkum mezi návštěvníky jednoznačně ukázal, že se jim park líbil a drtivá většina z nich řekla, že bychom měli park připravit i pro hry v Riu. Zároveň často zaznělo přání, aby se taková akce uskutečnila také někde mimo hlavní město," řekl předseda ČOV Jiří Kejval.
„Rozhodli jsme se tyto hlasy vyslyšet. Zároveň jsme hledali lokalitu, která bude mít vhodné podmínky pro letní sporty, kde budeme moci využít už existující sportoviště, a kde budeme mít podporu místních úřadů i obyvatel. To vše jsme našli na Lipně. Velkou roli sehrál i přístup Jihočeského kraje včetně jeho celoročního programu Jižní Čechy olympijské," vysvětlil volbu Kejval.
Olympijský park Rio Lipno 2016 bude hlavním centrem. Kromě toho olympijské parky – v menším měřítku, vyrostou i v dalších městech. Ve hře jsou Ostrava, Pardubice, Plzeň a další lokality.
Jižní Čechy olympijské
Projekt Jižní Čechy olympijské startuje 1. ledna 2016 a navazuje na předchozí krajské projekty Jižní Čechy aktivní a Jižní Čechy husitské. „Jako hrdý jihočeský patriot jsem rád, že jsme tuto akci vyfoukli Praze, Brnu, Ostravě nebo i Plzni a její hlavní část se odehraje v Lipně nad Vltavou a okolí přehrady," uvedl s úsměvem hejtman Jiří Zimola.
Současně Zimola zdůraznil, že kraj chce projekt rozprostřít po celých jižních Čechách. „Kladl jsem na to důraz již při jednáních s ČOV. Nejedná se nám totiž pouze o Lipensko, ale chceme, aby si toho duchu olympismu užili například i lidé na Jindřichohradecku, Strakonicku, Vimpersku či Písecku. Obyvatelé celých jižních Čech se mají opravdu na co těšit," upřesnil.
Cílem projektu je dát lidem okusit různé druhy olympijských sportů. Ale nejen těch letních, ale i zimních. „Proto s projektem Jižní Čechy olympijské budeme startovat již v zimě na jihočeských sjezdovkách i v bílých stopách," naznačil Zimola s tím, že závody, které se již tradičně v kraji organizují, se rovněž ponesou v duchu Jižních Čech olympijských, případně mohou přijít sami organizátoři s novými nápady.
Kraj v této souvislosti v prosinci vypíše grantový program a všichni, kteří budou mít nějaký nápad, jak projekt Jižní Čechy olympijské podpořit, se do něj budou moct přihlásit. 

 

Více informací najdete na: http://www.olympijskypark.cz/index.html 

Pressebericht zum Projekt 188.50 KB
Tisková zpráva k projektu 190.50 KB

Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci