11. 06. 2019
Průmysl 4.0 Vysoké školy

Dne 7. května se na Pasovské Univerzitě konala Kick-off akce na téma „Průmysl 4.0: kvalifikace“ – jedním z hlavních témat aktuální strategie Evropského regionu.

Průmysl 4.0 je souhrnný pojem pro inteligentní propojení strojů a procesů v průmyslu pomocí informačních a komunikačních technologií. Vývoj digitalizace má přímý dopad na požadavky na pracovníky v podnicích a tímto i na kvalifikační potřeby. Evropský region Dunaj-Vltava klade ve své budoucí činnosti důraz právě na kvalifikaci pro Průmysl 4.0, tak aby co nejlépe podpoříl digitální transformaci v jednotlivých regionech ERDV.

 

Na 60 expertů ze všech regionů ERDV se sešlo v Pasově, aby diskutovali možnosti přeshraniční spolupráce ve 4 různých oblastech:

  •  Kvalifikace na středních a odborných školách
  • Kvalifikace podniků
  • Kvalifikace na vysokých školách
  • Přeshraniční zasíťování Start-upů

 

Po úvodních slovech vedení Univerzity (Carola Jungwirth, Prezidentka Univerzity v Pasově) bylo účastníkům představeno střednědobé hlavní téma „ERDV – Prostor pro společnost 4.0" a hlavně přehled aktivit ERDV na téma „Průmysl 4.0: kvalifikace".

 

Hlavní projev Mag. Wolfganga Bliema se zabýval měnícím se světem práce a požadavky na dovednosti zaměstnanců budoucnosti. Účastníkům byly poté prezentovány příklady dobré praxe z regionů ERDV: strategie vzdělávání pro digitalizaci ve výrobních MSP která byla vytvořena v rámci projektu Interreg Central Europe „InnoPeer AVM", podpora kvalifikace v oblasti Průmyslu 4.0 a s tím spojené trendy v Kraji Vysočina a sdružení Vysokých škol TRIO (Transfer znalostí a inovace pro východní Bavorsko).

 

V návaznosti na příklady prezentací dobré praxe se účastníci zúčastnili předem vybraného workshopu zaméřeného na jednen ze čtyř tematických okruhů. Bližší informace k přednáškám a workshopům najdete v protokolu v příloze.

Protokol 1.30 MB
Přehled Průmysl 4.0 301.95 KB
Sensorik-Magazín 2.61 MB

Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety pro pěší po Evropském regionu

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Jubileum 30 let pádu železné opony

Jubileum 30 let pádu železné opony

Aktivity z Evropského regionu