23. 01. 2018
Výzkum a inovace Vysoké školy Kooperace podniků Trh práce Energie Doprava Horní Falc Dolní Bavorsko Horní Rakousko Kraj Vysočina Plzeňský kraj Dolní Rakousko Jihočeský kraj

Počínaje první přednáškou, konající se 8. února 2018 v Software Parku Hagenberg, se letošní přednášková řada bude zabývat tématem „Information Security“.

Nový rok 2018 od května přinese dvě zásadní novinky pro podniky, organizace a úřady: v platnost vstoupí nový zákon o ochraně údajů na základě nového obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) Evropské Unie, který vyžaduje opatření informační bezpečnosti, zohledňující současný stav technického vývoje v organizační a technické oblasti, aby při zpracování, ukládání a přenosu osobních dat byla zaručena dle rizika přiměřená ochrana. Podniky, které zpracovávají osobní údaje mají za tyto údaje stále více zodpovědnosti, při nedodržení legislativních předpisů hrozí vysoké tresty.

 

Zároveň v květnu vstoupí v platnost směrnice o bezpečnosti sítí a informačních systémů, která poskytovatele základních služeb (jako například dodavatelé energie, doprava, dodávka pitné vody atd.) a poskytovatele digitálních služeb zavazuje k tomu, aby chránili kritické infrastruktury, které závisí na systémech zpracovávajících informace.

 

V rámci zahajovací akce 8. února 2018 budou o obou tématech referovat odborníci a vyjasní nutné kroky, které je třeba do května podniknout. V následné diskuzi budou obě témata prohloubena.

 

Všechny informace k přednáškové řadě Information Security najdete zde nebo v přiložené přihlášce. Jednacím jazykem akce bude němčina.

 

Přihlášky zasílejte do 31.1.2018 na office@softwarepark-hagenberg.com

 

Foto: ©jijomathaidesigners_Shutterstock.com

Pozvánka 2.49 MB

Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci