14. 05. 2018
Výzkum a inovace Vysoké školy Kooperace podniků Horní Falc Dolní Bavorsko Horní Rakousko Kraj Vysočina Plzeňský kraj Dolní Rakousko Jihočeský kraj

Aby měly výzkumné a vývojové aktivity úspěch, je často zapotřebí dobrých sítí a silných partnerů. „Fórum elektrotechnika“, které se koná v úterý, 26. června 2018 v Plzni, chce povzbudit setkání podniků, vysokých škol a výzkumných zařízení z oblasti Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV). Akce má dát podnět k přeshraničním kooperacím, informovat o aktuálních projektech a pobídnout k výměně poznatků a zkušeností. Hlavními tématy jsou technologie, materiály a diagnostika v elektrotechnice.

Elektroprůmysl s technologickými oblastmi elektronika a elektrotechnika má dlouhou tradici, je zároveň ale i oblastí, kde důležitou roli hrají moderní metody. Kromě výroby vozidel a zařízení, výroby energie a telekomunikace jsou v této branži zastoupeny i perspektivní technologie jako např. nanoelektronika. Ta se vyznačuje vysokým stupněm inovace a tvoří výkonnou digitální infrastrukturu jako základ dynamických digitalizačních procesů a inovativních přístupů v oblasti průmyslu 4.0. V České republice, Bavorsku a Rakousku představuje elektroprůmysl  silné hospodářské odvětví. Relativně velký počet zde sídlících vysokých škol, technologických a inovačních center, nabízí možnost výměny zkušeností mezi hospodářstvím, vědou stejně jako spolupráce v konktrétních projektech.

Cílem fóra je představit nejen technická, technologická, diagnostická a materiálová řešení ale i kooperační projekty českých, německých a rakouských partnerů v oblasti elektrotechniky. V rámci „Fóra elektrotechnika" se má diskutovat o výzvách přeshraničních kooperací v oblasti výzkumu a vývoje stejně jako o potřebě a užitku trilaterální sítě Elektrotechnika. V rámci přeshraničního matchingu budou mít účastníci možnost pitch prezentací, kde budou moci během dvou minut představit svou organizaci/ podnik nebo aktuální projekty. Kromě toho obdržíte informace o aktuálních dotačních programech a příslušných kontakních osobách.

Během prohlídky Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) budou mít účastníci možnost nahlédnout do laboratoří tohoto výzkumného centra.

 

„Fórum elektrotechnika" pořádá Znalostní platforma „Výzkum & inovace" Evropského regionu Dunaj-Vltava ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni a Regionálním inovačním centrem elektrotechniky RICE.

Akce bude simultánně tlumočena. Účast je zdarma.

datum konání: 26. června 2018, 10 – 16 hod.

místo konání: Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni

(Univerzitní 26, 306 14 Plzeň 3)

 

program
(změny vyzhrazeny)

10:00 registrace

10:30 zahájení

10:40 představení projektů

mj. energetický projekt UMTRIS (DE-CZ),
následně workshop I: výměna zkušeností s realizací kooperačních projektů s partnery z ERDV.

11:45 prohlídka institutu RICE

12:30 oběd

13:15 workshop II: přeshraniční matching

– Zde můžete ve dvou minutách prezentovat Vaše projekty a výzkumné záměry (zájemce o prezentaci prosíme o uvedení v přihlášce) –

s následnou diskusí o trilaterální elektrotechnické síti

14:30 síťování u kávy

15:00 informace o dotacích – aktuální programy a kontaktní osoby

- Business and Innovation Centre Plzeň

- Poradenské kanceláře Česko-bavorské pohraničí (Poradenská kancelář Horní Falc: manažerka technologií a sítí Lucie Valentová)

očekávaný konec akce: 16.00 hod.

 

přihláška

V případě zájmu prosíme zástupce podniků, vysokých škol a výzkumných zařízení se přihlásit nejpozději do 18.06.2018 e-mailem na adrese
barbara.stadler@bezirk-oberpfalz.de

kontakt:

Barbara Stadler, manažerka sítě „Výzkum & inovace", Kraj Horní Falce

e-mail: barbara.stadler@bezirk-oberpfalz.de

telefon: +49 (0) 941-9100-1701

 

Máte zájem o pitch prezentaci? Pak to prosím uveďte ve Vaší přihlášce.

Bližší informace budou účastníkům zaslány e-mailem týden před akcí.

 

Leták Fórum Elektrotechnika 161.15 KB

Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award