13. 09. 2017
Vysoké školy Horní Falc Dolní Bavorsko Horní Rakousko Kraj Vysočina Plzeňský kraj Dolní Rakousko Jihočeský kraj

Obnova venkovských prostor v těsné blízkosti historického jádra města Telče, které je zapsané na seznamu UNESCO, bude hlavním tématem mezioborové a mezinárodní letní školy SCOLA TELCZ 2017, která proběhne od 18. do 23. září 2017 v Telči. Akce je určena pro vybrané studenty vysokých škol z České republiky i ze zahraničí.

Program letní školy se skládá z přednášek odborníků k problematice historických sídel z hlediska památkové péče i sociálních aspektů života v nich, lokálních exkurzí, diskusí s experty i obyvateli, ukázek terénní práce a zejména samostatné práce studentských týmů. Vrcholem programu bude veřejná prezentace výsledků studentských dílen v pátek 22. září 2017.

„Jde o příklad spolupráce mezi akademickou půdou a výkonnou praxí na mezinárodní úrovni. Spolupráci rozjela dobrá konstelace institucí, které sídlí v Telči. Potkávají se zde Národní památkový ústav, výzkumné centrum Akademie věd, Masarykova univerzita v Brně a ČVUT v Praze. Přistoupení Donau Universität Krems pak dalo všemu mezinárodní rozměr a zahraniční zkušenosti špičkových specialistů", uvedla jedna z organizátorek akce Jana Musilová z Národního památkového ústavu.

Cílem letní školy by mělo být nejenom navázání kontaktů mezi jednotlivými institucemi a frekventanty akce, ale i jakési názorové fórum přístupů a řešení konkrétních problémů v oblasti péče o zachování kulturního dědictví z pohledu různých oborů se zohledňováním místních podmínek a obyvatel.

SCOLA TELCZ 2017 je společnou aktivitou ČVUT v Praze, Masarykovy univerzity Brno, Dunajské univerzity v Kremži, Centra Excelence Telč ÚTAM AV ČR a Národního památkového ústavu v rámci jejich dlouhodobé spolupráce na poli památkové péče.

Zdroj: www.npu.cz


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Energy Future Tour 2018

Energy Future Tour 2018

Hledají se účastníci!

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Informace o Best Business Award