19. 12. 2016
Výzkum a inovace Vysoké školy Horní Falc Dolní Bavorsko Kraj Vysočina Plzeňský kraj Jihočeský kraj

Česká republika a Bavorsko v oblasti vysokých škol dále srůstají

V pátek, 16. prosince 2016, se na Univerzitě v Řezně konal zahajovací akce „Česko-Bavorské vysokoškolské agentury" (BTHA). Ministr financí Dr. Markus Söder vysvětlil: „Česko-Bavorská vysokoškolská agentura znamená pro akademickou spolupráci obou zemí obrovský krok. Cílem je postavení pohraničí jako přeshraničního regionu vědy a vysokých škol. Význam přeshraničního propojení vv oblasti vědy zdůraznil také ministr vědy Ludwig Spaenle: „Díky společnému výzkumu a vědě se lidé z České republiky a Bavorska sblíží. S více než 100 partnerství vysokých škol v Bavorsku a České republice představuje věda významný pilíř různorodých česko-bavorských vztahů."

Do roku 2020 plánovaný projekt „Česko-Bavorská vysokoškolská agentura" (BTHA) vznikl na základě posudku vývoje česko-bavorského pohraničí Bavorského státního ministerstva financí, místního rozvoje a domoviny. Ministerstvo převezme náklady v celkové výši o 3,75 mil. eur. BTHA je připojena k Bavorskému Positionierung Vysokoškolskému centru pro střední, východní a jihovýchodní Evropu „BAYHOST" na Univerzitě v Řezně a umožní širokou škálu akademické výměny ve výzkumu a výuce mezi Českou republikou a Bavorskem. Dotační programy BTHA sahají od stipendií pro studijní pobyty a jazykové kurzy přes podporu bilaterálních akademických projektů až k výzkumným sdružením několika univerzit a vysokých škol v České republice a Bavorsku.

V rámci akce měli hosté možnost se u četných stánků informovat o nejnovějších aktivitách v oblasti vysokých škol v České republice a Bavorsku. Na místě byl i Evropský region Dunaj-Vltava, který představil své dvoujazyčné materiály jako např. vysokoškolského průvodce.

Další podrobnosti k BTHA a zahajovací akci najdete na: http://www.uni-regensburg.de/bayhost/tschechien/index.html

 


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Energy Future Tour 2018

Energy Future Tour 2018

Hledají se účastníci!

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Informace o Best Business Award