30. 01. 2018
Vysoké školy Trh práce Lidé a společnost Kraj Vysočina

Přes 200 studentů středních škol z Jihlavy a okolí získalo v polovině ledna informace o aktuálních možnostech zapojení se do mezinárodního prostředí. Mezi prezentujícími se institucemi nechyběl ani Evropský region Dunaj-Vltava.

Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina ve spolupráci s neziskovou organizací Hodina H, Zdravým krajem Vysočina a městem Jihlava přizvaly na jihlavský Veletrh mezinárodních příležitostí desítku prezentujících, kteří studentům představili aktuální zahraniční příležitosti, které nabízí např. Evropská dobrovolnická služba, programy pro mládež Erasmus+, stipendijní programy a soutěže Kraje Vysočina a Evropského regionu Dunaj-Vltava, zahraniční vzdělávací pobyty organizované prostřednictvím Fulbrightovy komise a Centra pro talentovanou mládež, možnosti zahraničních brigád a řadu dalších.

Jana Matoušková, Adéla Veselá (Gymnázium Telč): „Nevěděly jsme přesně, co od této akce očekávat, ale jsme příjemně překvapené. Nabídka prezentujících je široká a dozvěděly jsme se spoustu užitečných a potřebných informací."

Studenti se s nabídkou prezentujících mohli detailně seznámit v malých diskusních skupinkách. S formátem a obsahem veletrhu byli spokojeni nejen oni ale také jejich doprovázející pedagogové. Zvolený formát veletrhu vyhovoval i prezentujícím, kteří přislíbili účast na dalších veletrzích mezinárodních příležitostí, které budou v prvním čtvrtletí roku 2018 probíhat v dalších okresních městech Kraje Vysočina.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Pozvánka na Best Business Award

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci