
Regensburg Center of Energy and Ressources (RCER) při OTH Regensburg a Evropský region Dunaj-Vltava zvou zájemce z bavorsko-českého příhraničí, aby 23. listopadu na společném workshopu rozvíjeli a diskutovali o nápadech na přeshraniční dotační projekty v energetice.
Workshop se bude konat 23. listopadu od 13 do 17 hodin v TechBase Regensburg a bude ho doprovázet kouč. Po úvodním kole bude následovat krátká prezentace nového dotačního programu INTERREG Bavorsko - Česká republika 2021-2027, který byl zveřejněn v září. Poté budou v malých skupinách diskutována možná témata projektů. Program INTERREG například podporuje aplikovaný výzkum a předávání znalostí, jakož i projekty týkající se změny klimatu a ochrany životního prostředí.
Cílovou skupinou semináře jsou vysoké školy, univerzity nebo jiné výzkumné instituce a ústavy, jakož i podniky z bavorsko-českého příhraničí, které mají zájem navrhnout a realizovat přeshraniční energetický projekt.
Kromě hledání nápadů pro nové projekty financování bude seminář sloužit také k výměně nápadů s aktéry z příhraničního regionu.
Akce se koná v angličtině.
V případě zájmu kontaktujte Verenu Nirschl co nejdříve: verena.nirschl@bezirk-online.de.
RCER a EDM se těší na vás a vaše nápady!
Jako inspirace mohou posloužit následující nápady, které byly shromážděny na loňském odborném semináři (zkrácená verze):
1. Energy Plus Region (energy-positive urban district, involvement of the population, sustainability aspect, energy consumption)
IDEA: to create a real laboratory across the border
2. Sustainability / Laws - cross border (different perspectives; Legislation, Rules&Regulation => Economy; People and Technology)
3. Cross-Border Energy
IDEA: Combined project with the topic of tourism and energy: How is acceptance among the population? (PV open spaces - impact on tourism)
4. Rural Energy Centers (Within the framework of Smart Grid projects, energetic waste utilization - processing of compost, organic waste)
IDEA: rural energy centers in the Czech border region, e.g. old military buildings, could be used for waste energy recovery (interesting for border region)
5. Energy Efficiency Networks
IDEA: Network on energy efficiency in both directions of the border
Invitation and programme | 1,013.17 KB | Stáhnout |