05. 08. 2022
Průmysl 4.0

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě drží krok s dobou a ve výuce používá moderní technologie jako např. moduly virtuální reality či metodiku BIM za použití 3D skeneru. Odpovědi na dotazy poskytl Mgr. Tomáš Ulip.

Jak vaše škola reaguje na aktuální výukové trendy? Čím se snaží žáky zaujmout?
Držet krok s dobou je pro naši školu prioritou. Proto žáky vzděláváme pomocí nejmodernějších technologií, které mezi běžnou populaci třeba teprve pronikají. Během studia se naši žáci mohou těšit na skenování 3D scannerem, tisk na 3D tiskárně či výuku za pomoci virtuální reality. Ve virtuální realitě se u nás můžete projít domem, který projektoval některý z našich žáků, zkusit si zapojit elektrický obvod, naučit se správně třídit odpad nebo třeba postavit zeď s křížovou cihelnou vazbou.


Jakou roli hraje ve vaší škole digitalizace? Které aktivity / projekty v souvislosti s digitalizací bude vaše škola realizovat nebo realizovala a jak byly / jsou tyto aktivity financovány?
Digitalizace je jednou z výzev naší generace. Děláme tedy vše pro to, abychom naše absolventy na tuto budoucnost co možná nejlépe připravili. Uvědomujeme si, že gram praxe je lepší než tuna teorie, a proto si žáci vyzkoušeli digitalizaci metodou BIM za pomocí 3D scanneru přímo na nově postavené Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Nebyl to úkol jednoduchý, bylo potřeba naskenovat prostor knihovny a vytvořit digitální model, který byl následně porovnán s projektovou dokumentací a případné rozdíly byly zaneseny do dokumentace pro zajištění bezproblémové budoucí údržby knihovny. 3D scanner byl částečně financován Krajem Vysočina a částečně prostředky školy. Ostatní vybavení bylo zajištěno v rámci projektu IKAP II - Učíme se ze života pro život.


Čeho vaše škola díky modernímu přístupu a zmíněným projektům dosáhla?
Kromě flexibility našich absolventů na trhu práce, jež je samozřejmým důsledkem širokého záběru, který odborníci vyučující na naší škole mají, jsme představovali metodu BIM např. ministrovi pro místní rozvoj či náměstkyni hejtmana kraje Vysočina, kteří se dlouhodobě zajímají o digitalizaci státní správy. Více se můžete dočíst zde. Dále se naši čerství absolventi Filip Netolický a Michal Krásný zúčastnili prestižní mezinárodní soutěže v rámci konference Digitální inovace a virtuální zážitky v rakouském Linci. Se svou prací Krajská knihovna metodou BIM žáci letošní 4.TL velmi zaujali čtyřčlennou odbornou porotu a obsadili druhé místo. Více informací zde


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

Moderní obce

Moderní obce

Hovoříme o příkladech digitalizace

Databanka obcí

Databanka obcí

Celkový přehled všech obcí po celém regionu ERDV

Inspirace k moderní obci

Inspirace k moderní obci

Příklady digitalizace online

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Best Practice Projekty

Best Practice Projekty

Z oblasti vysokoškolského vzdělávání

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Fotobanka ERDV

Fotobanka ERDV

Fotografie k širokému užití

28 hradů a zámků

28 hradů a zámků

Objevte výjimečnou památku

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety napříč Evropským regionem

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole skrz Evropský region

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

TIPY na muzea a galerie

TIPY na muzea a galerie

Mnohostranná nabídka

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Dvoujazyčnost v ERDV

Dvoujazyčnost v ERDV

Naše nabídka