23. 02. 2021
Průmysl 4.0 Zdravotnictví

Start-up brainjo z Regensburgu vyvíjí fitness programy pro mozek ve virtuální realitě – ale i pohybové elementy jsou inherentní součástí tréninku. Oblasti použití jsou rozmanité a sahají od terapeutických center a fitness studií po firmy, které chtějí něco udělat pro prevenci duševního zdraví svých zaměstnanců. V rozhovoru pro ERDV líčí generální ředitel a spoluzakladatel Christian Gnerlich mimo jiné inovativní myšlenku, která stojí za brainjo, a výhody založení společnosti v Regensburgu.

Kdo stojí za Vaším start-upem?
Za brainjo stojí tým šesti lékařských techniků, informatiků a podnikových ekonomů. Brainjo původně vznikl z iniciativy pomoci lidem s problémy soustředění pomocí nových řešení bez drog. Z toho postupně vznikla myšlenka nabízet trénink „fitness mozku" ve virtuální realitě. Jak to dnes vypadá, se můžete podívat na našem webu www.brainjo.de.

 

Čím je Vaše obchodní myšlenka výjimečná?
VR vytváří zcela novou dimenzi možností pro úkoly tréninku mozku, které se dostávají na další úroveň. Novinkou v nabídce brainjo je, že kromě tréninku mozku hraje důležitou roli také prvek pohybu, který harmonizuje tělo a mysl: Brain. Body. Balance.

 

Kdo Váš nápad podpořil?
Kromě silných partnerů, jako jsou Infineon Technologies AG, zdravotní pojišťovna Barmer a fotbalový tým druhé ligy Jahn Regensburg, brainjo získal vyznamenání v mnoha start-upových soutěžích. Patří mezi ně bavorská „soutěž podnikatelských plánů", státní programy financování EXIST a FLÜGGE, soutěž v Regensburgu „Hackaburg" a mezinárodní BCI Hackathon IEEE Brain BR41N.IO Prize 2020.

 

Na jaké obtíže jste narazili?
Naši vývojovou práci jsme se rozhodli financovat díky státní podpoře, takže některé překážky byly nevyhnutelné. Například s programy FLÜGGE nebo EXIST se musíte prosadit celostátně. To vyžaduje vynikající financování, které jsme ladili řadu měsíců. Pak jsme se museli soustředit znovu na to podstatné a na vývoj produktů. Často to jsou dva světy, protože teoretické předpoklady z aplikací a učebnic vypadají v praxi nakonec velmi odlišně.

 

Proč jste se rozhodli pro toto stanoviště?
TechBase v Regensburgu má ideální polohu, zejména díky své blízkosti k Vysoké škole technické a univerzitě. Kromě toho všichni zakládající členové studovali v Horní Falci. Dlouhodobé vztahy, kamarádi a staří známí nám často pomohli a tvoří jedny ze základních kamenů naší společnosti. Jsme digitálně propojeni s našimi partnery v Sydney, Bostonu a New Yorku a vyměňujeme si poznatky s inovativními společnostmi a organizacemi, zejména v oblasti Brain Computer Interfaces. Zde je stabilní připojení k internetu důležitější než místo, ze kterého podnikáte.

 

Jaké máte plány do budoucna?
Díky intenzivní výměně s naší cílovou skupinou (společnosti, fitness studia a terapeutická centra) jsme rozpoznali mnoho bolestivých bodů a vytvořili pro ně řešení. Naším dalším cílem je například tréninkový editor, který našim zákazníkům umožní přizpůsobit trénink mozku individuálním potřebám uživatele. Tréninkový editor tak představuje nástroj pro ergoterapeuty, psychoterapeuty, fitness trenéry atd.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

Cestování po Evropě

Cestování po Evropě

Aktuální informace k cestám po Evropském regionu Dunaj-Vltava

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Best Practice Projekty

Best Practice Projekty

Z oblasti vysokoškolského vzdělávání

Fotobanka ERDV

Fotobanka ERDV

Fotografie k širokému užití

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety napříč Evropským regionem

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole skrz Evropský region

Hrady a zámky

Hrady a zámky

Virtuální cesta po památkách

TIPY na muzea a galerie

TIPY na muzea a galerie

Mnohostranná nabídka

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Dvoujazyčnost v ERDV

Dvoujazyčnost v ERDV

Naše nabídka