27. 05. 2018

Evropský region Dunaj-Vltava je nejen sdružením na podporu přeshraniční spolupráce mezi členskými regiony z Čech, Bavorska a Rakouska, ale také místem, kde se dobře jí a pije. Natočili jsme pro vás sedm dílů gastronomického seriálu "Vaříme dobře", který Vám odhalí krásy tohoto evropského regionu a představí vám zajímavé a inspirující recepty vytvořené špičkovými českými kuchaři.

Projekt myšlenkově navazuje na gastronomickou akci Chutě Evropského regionu Dunaj-Vltava pořádanou Plzeňským krajem v roce 2015 na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Tentokrát jde o sedm krátkých filmů, které mají přiblížit krásy a kuchyni jednotlivých členských regionů ERDV. Kromě Plzeňského kraje vás zavedou také na Vysočinu, do Jihočeského kraje, Horní Falce, Dolního Bavorska, Horního Rakouska a Dolního Rakouska. Každé video začíná informacemi o regionu, následuje návštěva producentů lokálních potravin a závěr patří přípravě výborného jídla z kvalitních sezónních produktů. Na receptech, koncipujících místní tradiční kuchyni moderním způsobem, spolupracovali přední čeští kuchaři Martin Svatek a Patrik Bečvář, členové Národního týmu kuchařů a cukrářů ČR. Vydejte se s námi objevovat kulinární klenoty Evropského regionu Dunaj – Vltava, stojí to za to. Místní gastronomie má mnoho podobných rysů, ale také řadu zajímavých specifik. Dobré jídlo a pití může být inspirací k návštěvě různých koutů tohoto krásného regionu.

Videa jsou natočena atraktivní a odlehčenou formou. Playlist videí najdete pod článkem nebo na  varimedobre.eu, facebookovém profilu nebo na našem Youtube kanálu.

 

 

Pokud si chcete i Vy doma uvařit delikatesy z našeho regionu, naši šéfkuchaři pro Vás připravili recepty. Jednoduchým posunováním videí v playlistu se dostanete k receptu, který si zaručeně budete chtít udělat. Dobrou chuť!


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Naše projekty

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

28 jednodenních výletů

28 jednodenních výletů

Na kole po Evropském regionu

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Mapa kompetencí

Mapa kompetencí

Zaregistrujte svou organizaci a vyhledejte partnera pro spolupráci

Dunaj-Vltava-Magazín

Dunaj-Vltava-Magazín

Události z Evropského regionu

Energy Future Tour 2018

Energy Future Tour 2018

Hledají se účastníci!

Best Business Award 2018

Best Business Award 2018

Informace o Best Business Award